Zákerná choroba ju zmenila na nepoznanie. Fitneska priznala ťažkú diagnózu

Choroba ju zmenila na nepoznanie.
Zdroj: Profimedia

Po dvoch komplikovaných operáciách sa modelka a fitneska konečne začala pomaly zotavovať.

Výnimočná žena a bývalá bikini fitneska Vicki Perez sa za pár mesiacov zmenila na nepoznanie. Od októbra 2015 kráska začala z ničoho nič priberať a jej telo a končatiny sa začali neprirodzene nadúvať. Nohy jej dokonca napuchli až tak, že už nebola schopná nosiť topánky, napísal denník DAILYSTAR.

Šokovanej mamičke špecialisti diagnostikovali Cushingov syndróm, ktorý spôsobuje vysoká koncentrácia hormónu kortizol. Problémy s tvorbou kortizolu vznikli kvôli nádoru na podmozgovej žľaze.

Po dvoch komplikovaných operáciách sa modelka a fitneska konečne začala pomaly zotavovať. Vicky, ktorá teraz študuje dentálnu hygienu, sa rozhodla svoj príbeh zverejniť, aby upozornila ľudí, nech nepodceňujú zdravotné problémy.

"Trénovala som každý deň a bola som šokovaná, keď moja tvár a končatiny zrazu opuchli," povedala Vicky.

Zdroj: Profimedia

Cítila sa nafúknutá a už vôbec nevychádzala z domu, napriek tomu stále cvičila, čo jej telu ubližovalo ešte viac. Vo februári 2016 sa jej na rukách vyhodili zvláštne vyrážky. Myslela si, že je to iba alergia a stále trénovala, no začala mať vážne problémy s dýchaním.

Napriek mnohým vyšetreniam jej lekári stále nevedeli pomôcť a jej stav sa zhoršoval.

Nakoniec sa rozhodla navštíviť špecialistu na Cushingov syndróm. Po vyšetreniach lekári zistili šokujúcu diagnózu - nádor na mozgu.

„Myslela som si, že zomriem," spomína Vicky. V júni 2016 ju operovali a odstránili jej nádor. Bolo potrebné, aby absolvovala dve operácie. Už dva dni po zákroku sa jej nohy vrátili do normálu. "Bola som nadšená, cítila som sa úžasne, no už o mesiac som bola späť v nemocnici a museli ma opäť operovať," povedala.

Druhý zákrok bol oveľa zložitejší a po ňom nebola schopná chodiť a musela sa to znovu naučiť. Narušenie produkcie hormónov u nej vyvolávalo náhle zmeny nálady. Plakala a mala pocit, že sa zblázni. Čakala ju dlhá cesta k zotaveniu. Až po 8 mesiacoch sa vrátila do normálu a opäť je schopná nosiť svoje staré šaty.

Zdroj: Profimedia

"Stále nie som úplne v poriadku. Musím sa vyhýbať emočnému stresu, pretože by to u mňa mohlo ľahko spôsobiť šok," dodala Vicky.

Teraz sa venuje najmä svojmu malému synovi a škole. Bez neho by to nezvládla.

BRATISLAVA/ROCK, DAILYSTAR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti