Matematika vie v kráse poriadne zamiešať karty

Matematika a krása - ilustračná snímka
Zdroj: TV Markíza,

Aj nedokonalosti krásy dokážu otvoriť cestu k úspechu.

Budú súťaže krásy aj v budúcnosti potrebovať porotcov? Ideálnu tvár totiž možno vypočítať. U susedov v Česku to už vyskúšali. Poďte sa s nami pozrieť, ako vyzerá kráska z matematickej rovnice.

Stačilo im 27 fotiek predošlých misiek, zopár čísiel okolo očí, perí a nosa, to všetko nahádzali do múdreho počítača a šup - ideálna žena je na svete. No popravde, dych svojou krásou úplne nevyráža.

Sexy bielizeň za prijateľnú cenu presne pre vás. Kúpte tu

„Väčšinou to tak vychádza, že to najkrajšie je ten priemer, aj keď je to smutné. A podľa mňa práve tie zaujímavé ženy," povedal nám Radoslav Beňuš z Katedry antropológie Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského.

Keď sa dokonalej kráske pozrieme bližšie na zúbok, vidíme, že je symetrická. Žeby jej práve to zaručilo víťazstvo v súťaži krásy? Teda v prípade, že by sa zhmotnila do podoby ľudskej? „Čo sa týka krásy, tam ide o symetriu. Teda aby pravá a ľavá strana bola rovnaká," vysvetľuje Beňuš.

Zdroj: TV Markíza,

Experti na krásu naopak tvrdia, že mnohokrát sú to práve nedokonalosti a drobné odchýlky, ktoré dievčaťu zaručia úspech v modelingovom svete.

Lucia z modelingovej agentúry nám vysvetlila, že hlavne po posledných týždňoch módy prichádzajú do módy zaujímavé typy. „Dievčatá originálne a zaujímavé je, že najväčší záujem je o ryšavky".

Alex z modelingovej agentúry tvrdí, že existujú trendy vďaka ktorým sa presadí zaujímavý, neštandardný typ krásy, no vo všeobecnosti je práve tá klasická, prirodzená krása najviac žiadaná.

Napriek tomu, matematickú rovnicu na hľadanie krások nebudú počítať ani v jednej modelingovej agentúre, ktorú sme oslovili. „To určite nefunguje práve pre to, že v súčasnosti je omnoho dôležitejšia osobnosť. Pokiaľ v sebe tá žena nemá nič zaujímavé, tak ostane len takou kvetinou bez vône," dodávajú.


BRATISLAVA/Henrieta Hajtová

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.