Záhadný predmet, ktorý vyvolal rozruch v nováckej banke, už identifikovali

Ampulka so záhadným obsahom.
Zdroj: TV Markíza

Ako sa tam tento predmet ocitol, nakoniec odhalil záznam z kamery v banke.

V teréne boli hasiči, policajti a dokonca aj pyrotechnik. Ešte minulý piatok hovorili všetci o záhadnom predmete v banke v Novákoch. Zariadenie so spínačom vyzeralo ako výbušnina s chemickou látkou. To, čo ale policajti zistili, dokáže napísať iba sám život.

Takmer všetky záchranné zložky zalarmovala zamestnankyňa banky, ktorá si na nohe stoličky všimla zvláštny predmet. Niekto na stoličku pripevnil ampulku s neznámou látkou, bol na nej aj spínač.

Policajný pes neoznačil zariadenie ako výbušninu. Pyrotechnik preto opatrne predmet zo stoličky odstránil a hasiči ho v špeciálnych oblekoch z banky odniesli expertom v kontrolnom chemickom laboratóriu.

Predmet, ktorý vyvolal rozruch, už nie je záhadný. Z možnej hrozby sa zrazu stal kuriózny prípad. Išlo totiž o neškodné, podomácky vyrobené svetielko na detský kočík, ktoré svojej manželke vyrobil kutil z obce neďaleko Novák.

Ako sa tam tento predmet ocitol, nakoniec odhalil záznam z kamery v banke. Manželský pár vošiel dnu aj s kočíkom a keď prešli okolo stoličky, svetielko sa o ňu prichytilo pomocou magnetu.

Domáci kutil sa ku kurióznej situácii vyjadriť nechcel. To, že mu svetielko zmizlo vedel, ale že to bolo v banke a postavil na nohy takmer všetky záchranné zložky, netušil.


NOVÁKY/ TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nováky

Dôležité udalosti