Domáce

Martinka (†21) tragicky zahynula v Slovinsku. Kto je vinníkom?!

Martina, ktorá zomrela v Slovinsku.
Martina, ktorá zomrela v Slovinsku. Zdroj: TV Markíza

Zúfalá matka žiada o pomoc naše úrady. Chce, aby sa proces obnovil na Slovensku.

Od nehody v Slovinsku, pri ktorej zomrela mladá žena, uplynulo už deväť mesiacov. Jej matka dostala pred pár dňami rozhodnutie od tamojšej prokuratúry, že za nehodu nie je nikto zodpovedný. Zúfalá žena teraz žiada o pomoc naše úrady. Chce, aby sa proces obnovil na Slovensku.

Nehoda, z ktorej mrazí. Náraz úplne rozmetal osobné auto. "Mal by byť potrestaný ten, kto to spôsobil alebo zavinil. Mala dvadsaťjeden rokov, celý život mala pred sebou," hovorí matka obete Jana Nemcová.

Zdroj: TV Markíza

Martina (†21) išla ešte vlani v lete so svojimi priateľmi na dovolenku do Talianska. V Slovinsku mali však dopravnú nehodu. Ich auto sa zrazilo s poľským kamiónom. Ona ako jediná nehodu neprežila. Kamiónu sa pokazil motor, ktorý začal strašne dymiť, no a šofér za ním, ktorý viezol Martinku pre hustý dym nič nevidel a vletel do nákladiaku.

Po dcérino telo si matka musela ísť až do Mariboru. Doteraz sa s jej smrťou nezmierila. No výsledok vyšetrovania ju nahneval. Slovinská prokuratúra uzavrela prípad s tým, že nikto nie je vinný.

Zdroj: TV Markíza


Podľa rozhodnutia za nehodu nemôže ani poľský vodič kamiónu, ani šofér auta, v ktorom sedela Martina. No zvláštne je, že slovinské úrady takto postupovali bez vypočutia svedkov. Matka žiada o pomoc naše úrady. Chce, aby sa prípad otvoril na Slovensku.

Alexandra Donevová, hovorkyňa ministerstva spravodlivosti: „Podľa Trestného poriadku podnet na prevzatie trestného konania zo zahraničia na Slovensko môže dať iba cudzí orgán."
To znamená, že prípad by sa otvoril iba vtedy, ak by dal podnet slovinský úrad.

Alexandra Donevová, hovorkyňa ministerstva spravodlivosti: „Celé konanie prebiehalo v Slovinsku a Slovenská republika nemôže zasahovať do trestného konania v cudzom a nezávislom štáte."

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu

Preto matke obete odporúčajú, aby sa obrátila na právneho zástupcu buď na Slovensku alebo v Slovinsku. Lenže na to pani Jana nemá tisíce eur. Bojovať však chce ďalej.

"Neviem, či sa mi bude ľahšie spať. Dcéru mi to v živote nikdy nevráti. Ale asi to tak cítim, že to musím urobiť. Ja to musím dotiahnuť do konca," dodoáva nešťastná matka, ktorá prišla o 21-ročnú dcéru.


BRATISLAVA/Z. Glabazňová

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.