Inšpektorát práce v Trnave vyhodnocuje kontrolu v Samsungu

Samsung v Galante
Zdroj: TV Markíza

Na nelegálne zamestnávanie a podmienky práce v Samsungu upozornil srbský novinár.

Inšpektorát práce v Trnave aktuálne spracúva údaje z kontroly v galantskom závode Samsungu, ktorú vykonali jeho pracovníci spolu s príslušníkmi Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru SR v závere uplynulého týždňa. Zameraná bola na nelegálne zamestnávanie, pričom skontrolovaných bolo pri nej desať osôb srbskej a ukrajinskej štátnej príslušnosti.

"Vedenie spoločnosti prisľúbilo poslať požadované doklady potrebné k výkonu inšpekcie práce," uviedla Informovala Simona Hanzelová z oddelenia právnych služieb trnavského inšpektorátu.

Inšpektorát kontrolu vykonal podľa nej aj u viacerých zamestnávateľov v okrese Galanta, ich zoznam však nechce bližšie špecifikovať, keďže nie sú ešte výsledky. "Tie budú známe vtedy, keď kontrolované subjekty dodajú všetky doklady a keď dôjde k prerokovaniu protokolu," dodala Hanzelová.

Na nelegálne zamestnávanie a podmienky práce v Samsungu upozornil srbský novinár, ktorý sa na krátky čas v spoločnosti zamestnal. Opísal nízke platy i praktiky pracovných agentúr, ktoré na dovoze srbských robotníkov na Slovensko zarábajú.

TRNAVA, GALANTA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kontrola

Dôležité udalosti