Známeho chirurga už po tretíkrát chytili pri jazde pod vplyvom alkoholu, už si nezašoféruje

Opäť sa postaví pred súd kvôli alkoholu.
Zdroj: TV Markíza

Miesto na lavici obžalovaných dnes ale zostalo prázdne. Lekár si zásielku zo súdu neprevzal.

Za volantom mu namerali zhruba tri promile, v nemocnici ho však považujú za špičkového chirurga. Lekára už za opitosť počas šoférovania odsúdili dvakrát. Na súd v jeho treťom prípade ale dnes neprišiel.

Pol desiatej večer. Známeho chirurga zastavujú policajti a dávajú mu fúkať. Výsledok šokuje - v dychu mu namerali približne tri promile.

"Menovaný bol obžalovaný z trestného činu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky," uviedla hovorkyňa súdu v Banskej Bystrici.

Miesto na lavici obžalovaných dnes ale zostalo prázdne. Lekár si zásielku zo súdu neprevzal a nepodarilo sa mu ju doručiť ani policajtmi.

"Jeho prítomnosť na najbližšom súdnom pojednávaní zabezpečí súd cestou polície," spresnila hovorkyňa.

Hľadali ho aj naši redaktori na adrese, kde podľa našich informácií žil s rodinou.

„Už tu nežije," povedala do telefónu jeho manželka. Podľa miestnych, často býva a prespáva na chate v obci pri Banskej Bystrici.

Obvineného lekára redaktori hľadali aj v breznianskej nemocnici, kde pracuje. Na vrátnici im povedali, že pravdepodobne nie je v práci, pretože ho telefonicky nevedeli zohnať na žiadnom oddelení.


Vedenie nemocnice si ale za chirurgom - prichyteným ako opitý šoféruje - stojí. Svoju prácu vraj vykonáva profesionálne a medzi pacientmi aj kolegami má dobrú povesť.

"Zo strany pacientov naňho nikdy nebola podaná sťažnosť alebo akýkoľvek iný podnet. Vedomosť o tom, že by niekedy poskytoval zdravotnú starostlivosť pacientom pod vplyvom alkoholu alebo inej návykovej látky, nemáme," uviedla v stanovisku nemocnica.

Správanie vo voľnom čase komentovať nechcú. Medzi sudcami a policajtmi je ale známa firma. Priznal sa k tomu, že surovo zbil svoju manželku, čo pred súdom oľutoval.

"Ak bol obžalovaný už dvakrát právoplatne odsúdený za alkohol za volantom, už mu súd zo zákona musí udeliť trest zákazu šoférovania na doživotie," dodal advokát.

ZVOLEN/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Chirurg

Dôležité udalosti