Gauč pre každú náladu či krb ovládaný telefónom. Nábytkári vytiahli v Nitre svoje tromfy

Gauč, ktorý zmeníte podľa nálady.
Zdroj: TV Markíza

Vyše 400 vystavovateľov zo siedmich krajín sa prezentuje na 27. ročníku veľtrhu Nábytok a bývanie.

Že oheň v krbe zapálite aj mobilným telefónom, alebo že cvičiť sa dá aj posediačky. Gauč, ktorý môžete zmeniť podľa nálady alebo obývačka, ktorú si môžu dovoliť len hviezdy.

Nábytkári zo sveta vyťahujú v Nitre tromfy tohto roka. Ukážeme vám aj vychytávku pre tých, ktorí večne nevedia nájsť kľúče od domu.

Na nitrianskom výstavisku Agrokomplex sa dnes začal 27. ročník veľtrhu nábytku, bytových doplnkov, dizajnu a architektúry Nábytok a bývanie. Súčasťou veľtrhu je aj výstava Fórum dizajnu, ktorá sa venuje dizajnérskym kúskom a druhý ročník veľtrhu modernej a tradičnej architektúry z dreva Moderné drevodomy.

Na veľtrhu sa prezentuje vyše 400 vystavovateľov zo siedmich krajín. Najnovšie trendy v oblasti dizajnu a architektúry predstavujú vystavovatelia zo Slovenska, z Českej republiky, Maďarska, Poľska, Talianska, Rakúska a Pakistanu.

Tohtoročnou nosnou témou veľtrhu Nábytok a bývanie je Domov s technikou i prírodou, alebo bývanie podľa individuálnych potrieb človeka, informoval hovorca výstaviska Martin Lužbeťák. Vystavovatelia prezentujú nábytky a doplnky, ktoré korešpondujú s najnovšími technologickými trendmi.

„Na výstave môžu návštevníci obdivovať napríklad krb, ktorý je dokonalou imitáciou klasického krbu s drevom, no v tomto sa kúri plynom. Celé kúrenie si vie pritom majiteľ ovládať diaľkovým ovládačom, smartfónom a aplikáciou, ktorá je súčasťou dodávky krbu. Medzi vystavovanými exponátmi je aj sedačka ovládaná smartfónom a aplikáciou, priamo na smartfóne si vie zákazník nastaviť pozíciu, ktorá mu najviac vyhovuje," skonštatoval Lužbeťák.


NITRA/ TV Markíza, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nábytok

Dôležité udalosti