Domáce

Moskva má silného spojenca. V Nemecku

Rusko
Zdroj: shuterstock.com

Peniaze sú peniaze.

Po krymskom referende sa špekuluje nad trestaním Ruska, ale z Nemecka znejú silné výzvy, aby sa to sankciami nepreháňalo. Malo by to totiž ničiví následky na ekonomiku, varujú zástupcovia veľkých spoločností.

Šéf najväčšieho energetického koncernu krajiny - E.ON - Johannes Teyssen pripomenul, odkiaľ prúdi životne dôležitý plyn. 

"Európa a Rusko za vyše štyri dekády vybudovali partnerstvo v energetike a za toto obdobie nedošlo ani jeden deň k tomu, aby sa plyn použil ako strategická zbraň proti Západu," povedal manažér.

E.ON zamestnáva v Rusku asi 5 000 ľudí.

Bavorská priemyselná a obchodná komora (BIHK) zase varovala pred hroziacim vyvlastnením zahraničného majetku v Rusku. Takmer 1 500 bavorských firiem, ktoré tam zamestnávajú 55-tisíc ľudí, investovalo v krajine viac ako 4 miliardy eur.

... "sa musia aktivizovať všetky politické a diplomatické nástroje, aby sa zabránilo poškodeniu nemeckej ekonomiky. Hospodárske sankcie nebudú užitočné," vyhlásil konateľ komory Peter Driessen

Tržby bavorských firiem v Rusku dosiahli v roku 2012 takmer 8 miliárd eur. Rusko s vyše 140 miliónmi obyvateľov predstavuje pre výrobky "Made in Bavaria" obrovský exportný trh; a je tam po nich silný dopyt. 

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Zdroj: shuterstock.com

MOSKVA/ TASR, TVNOVINY.sk, mg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.