Každý tretí Slovák nakupuje podľa letáku

nakupovanie
Zdroj: Shutterstock.com

Čo sa týka nakupovania v zahraničí, podľa prieskumu necelá pätina respondentov navštevuje pre nákupy zahraničie.

Každý tretí spotrebiteľ tvrdí, že nakupuje podľa letákových akcií. Zároveň viac ako dve pätiny ľudí, teda 43 % deklaruje, že si letáky aspoň pozrú. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti GfK Shopping Monitor Slovakia, ktorý monitoruje správanie sa a spotrebiteľské preferencie domácností na Slovensku.

Prieskum tiež ukázal, že každý štvrtý človek si pozerá letáky predajní na internete a každý piaty nakupujúci dostáva a prezerá si letákové kampane, ktoré mu prichádzajú mailom.

Čo sa týka nakupovania v zahraničí, podľa prieskumu necelá pätina respondentov navštevuje pre nákupy zahraničie.

"Hlavným dôvodom týchto nákupov je nižšia cena oproti slovenským a aj lepšia kvalita tovaru. Kým do Rakúska chodia nakupovať ľudia prevažne za lepšou kvalitou tovaru, do Poľska, Maďarska a Čiech je to ešte stále hlavne pre nižšie ceny tovarov," opísala Zuzana Kunertová zo spoločnosti GfK Slovakia.

Prieskum tiež ukázal, že 77 % spotrebiteľov pri svojich nákupoch využíva vernostné programy. Ide napríklad o zbieranie bodov za nákup tovaru, vernostnú kartu či možnosť nákupu tovaru za zvýhodnené ceny. Ľudia využívajú vernostné programy hlavne pri veľkých reťazcoch.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nákup

Dôležité udalosti