Zo šichty v bani sa už domov nevrátil, pred niekoľkými rokmi tam umrel aj jeho brat

smrt bana novakyweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
Zdroj: TV Markíza

Baníci tvrdia, že za úmrtím sú zlé podmienky v podzemí.

V bani v Novákoch zomrel 43-ročný muž. Ozvali sa nám ale jeho kolegovia, ktorí tvrdia, že za úmrtím sú zlé podmienky v bani. Príčinu smrti vyšetrujú.

Pred baňou v Novákoch visí čierna zástava. Baníci smútia. Ich kolega už živý nevyfáral.

„Tesne pred poludním revírnik nahlásil na dispečing náhlu nevoľnosť zamestnanca," uviedla hovorkyňa HBP a.s. Adriana Siváková.

Stalo sa to pri vystupovaní z lokomotívy. Zrazu odpadol. Priamo do podzemia sfáral lekár a záchrana pokračovala aj na povrchu.

„Muž bol v bezvedomí, záchranári sa ho snažili po príchode na miesto ešte niekoľko desiatok minút oživovať, no žiaľ - neúspešne," vysvetlil Boris Chmel, hovorca operačného strediska záchrannej zdravotnej služby.


„Mimoriadna udalosť bola nahlásená na Obvodný banský úrad v Prievidzi. Ide o náhle úmrtie na pracovisku, ktoré vyšetruje odborná komisia vedená autorizovaným bezpečnostným technikom," upresnila Siváková.

O smrti 43-ročného muža nás informovali jeho kolegovia. Tvrdia, že za úmrtím sú zlé podmienky v podzemí. Aké, nekonkretizovali: „Zomrel pri neznesiteľných podmienkach v práci v bani. Vo veľkom smútku a strachu sme s pozdravom. ZDAR BOH!"

Bane to ale odmietajú. Tvrdia, že nepracoval na produktívnom pracovisku.

„Bol vodičom banskej závesnej lokomotívy," dodala Siváková.

Pred niekoľkými rokmi zomrel v nováckej bani brat nebohého. V jeho prípade to ale bol úraz. Faktom je, že práca v podzemí je iná, ako na povrchu.

Chlapi si ale na Hornej Nitre veľmi vyberať nemôžu. Bane stále patria medzi najväčších zamestnávateľov v regióne.

NOVÁKY/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nováky

Dôležité udalosti