Stredoškolákov čaká jeden z vrcholov roka

Žiaci v škole
Zdroj: SITA

Tento týždeň.

Stredoškolákov čaká tento týždeň jeden z vrcholov roka - písomná maturita.

Absolvuje ju 51 561 žiakov na 746 stredných školách s vyučovacím jazykom slovenským, maďarským a ukrajinským.

Skúšky dospelosti štartujú v utorok (18.3.) slovenčinou. Témy slohovej práce aj tento rok vyžrebujú a vyhlásia v živom vysielaní v RTVS - Rádiu Slovensko o 12.20 h a zverejnené budú aj na internetových stránkach Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR www.minedu.sk, Národného ústavu certifikovaných meraní vzdelávania www.nucem.sk a tiež na weboch školských výpočtových stredísk www.svs.edu.sk.

V stredu (19.3.) žiakov čaká externý test a slohová práca z vybraného cudzieho jazyka. "Takmer tri štvrtiny maturantov si spomedzi cudzích jazykov zvolili angličtinu," povedal hovorca ministra školstva Michal Kaliňák.

Maturitný týždeň pokračuje vo štvrtok (20.3.) testom z matematiky. Tú si maturanti volia dobrovoľne. Tento rok si ju vybralo 8218 žiakov.

Týždeň písomných maturít v piatok uzavrú žiaci zo škôl národnostných menších, ktorých čaká test a slohová práca z maďarčiny či ukrajinčiny. Z predmetu maďarský jazyk a literatúra bude maturovať 2055 prihlásených žiakov a z ukrajinského jazyka a literatúry 26 žiakov.

Náhradný termín písomných maturít je naplánovaný na 11. až 16. apríla 2014. 

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.


BRATISLAVA/ TASR, TVNOVINY.sk, mg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti