Slovenskému Volkswagenu sa minulý rok darilo. Zamestnanci dostanú štedrú odmenu

Karosáreň vozidiel v závode Volkswagen Slovakia v Bratislave.
Zdroj: TASR

Prilepší si 10.800 zamestnancov.

Približne 10.800 zamestnancov v spoločnosti Volkswagen Slovakia dostane odmenu za hospodársky výsledok firmy v priemernej výške 1560 eur. Podľa Erica Reutinga, člena predstavenstva pre personálnu oblasť vo VW SK, bol vlaňajšok rokom investícií a príprav na nábehy nových produktov.

Zároveň sa začala produkcia faceliftu Volkswagen up! a jeho čisto elektrickej verzie e-up! Produktové portfólio v Martine sa rozšírilo o výrobu komponentov pre motory a v stupavskom závode spoločnosť spustila výrobu skúšobných zariadení pre zváracie kliešte.

Vlani v októbri spoločnosť vyplatila zamestnancom preddavok vo výške 200 eur, zvyšnú časť dostanú začiatkom mája. Odmena za hospodársky výsledok firmy je vyplácaná všetkým tarifným zamestnancom, ktorí v roku 2016 pracovali vo VW SK. Jej výška závisí od hospodárenia firmy v danom roku. Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako 4,5 milióna vozidiel. Patrí k najväčším zamestnávateľom, exportérom i investorom v krajine. Zamestnáva viac ako 10.800 ľudí.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti