Stredné Slovensko paralyzovala snehová kalamita

Snehová nádielka.
Zdroj: TV Markíza

Klasika, uzavreté horské priechody a kolóny áut. Takto jar určite nevyzerá.

Ľudia zo stredu Slovenska sa dnes zobudili do zasneženého rána. Stáva sa pomaly klasikou, že sneh narobí problémy najmä vodičom. Ráno preto uzavreli niektoré horské priechody. Našli sme ale aj deti, ktoré mali pre sneh nečakané prázdniny.

Nasnežilo ešte za tmy. Horský priechod Šturec zhruba na hodinu uzavreli pre veľké autá.

Cesta od Kremnice po Krahule bola neprejazdná pre akékoľvek autá. Pre podmytú vozovku musia vodiči už mesiace jazdiť obchádzkou. Malá obec, kadiaľ všetci prechádzajú, má ale aj počas malého sneženia, veľký problém.

Deti z Krahúľ nemohli ísť ráno pre sneženie do školy. Starosta o kalamitách túto zimu už hovoriť vôbec nechce, pretože vraví, že kým sa tu niekto nezabije, kompetentní neurobia nič.

Ešte i predpoludním jazdili niekde vodiči po kašovitej vrstve snehu. Cestu má na starosti samosprávny kraj. Podľa regionálnej správy ciest, robia, čo môžu. Vyššie v horách hmla či dážď, pod nimi jarné počasie. Vodiči si museli poradiť sami. Meteorológovia hlásia sneženie aj na zajtra, zhruba od 600-metrovej nadmorskej výšky.

No a keď už motoristom dopravu nebude komplikovať sneh, tak tí, čo pôjdu zo Zvolena do Košíc sa od zajtra musia pripraviť na poriadne problémy. Pre výstavbu križovatky na R2 bude tento úsek cesty zhruba mesiac čiastočne uzavretý.BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kalamita

Dôležité udalosti