Šokujúci prípad zo Svidníka: Dve dievčatá prepadli 11-ročnú rovesníčku

Ilustračná snímka.
Zdroj: TV Markíza

Z mimoriadne nepríjemného prázdninového zážitku sa jedenásťročná dievčina podľa mamy ťažko spamätáva.

Prepadnutie na ulici za bieleho dňa a v hlavných úlohách - deti. Dve maloleté dievčatá prepadli svoju rovesníčku. Pod hrozbou použitia noža pýtali peniaze. Mame dievčaťa sa aj po niekoľkých hodinách po zážitku svojej jedenásťročnej dcéry triasli ruky i hlas.

„Sme išli z obedu a rozišli sme sa tu na rohu pri bytovke. Dcéra išla domov a prepadli ju," opisuje ako došlo k incidentu matka prepadnutého dievčaťa. Dievčina sa síce dala na útek, no dobehli ju.

„Skrížili jej cestu, zastavili ju a povedali jej, aby im dala peniaze, lebo má jedna z nich nožík vo vrecku. Dcéra sa zľakla, tak im peniaze dala," pokračuje mama dievčaťa. Malo ísť o sumu 5 eur. Okradnuté dievča v šoku volalo mame a tá policajtom. Tí zistili, že útočníčky v skutočnosti nôž nemali.

Rodiny dievčat žijú v mestskej ubytovni. Podľa miestnych sa často obšmietajú okolo kontajnerov či obchodov. Policajti v tomto prípade síce konať nemôžu, no nastúpiť má úrad práce, sociálnych vecí a rodiny. Z mimoriadne nepríjemného prázdninového zážitku sa jedenásťročná dievčina podľa mamy ťažko spamätáva.


SVIDNÍK/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti