Domáce

Fico "nakladal" za Kisku

20150225_FicoTKxx_4475131392.jpg

Obaja muži sa stretnú v rozhodujúcom boji o post prezidenta.

Premiér Robert Fico dnes skritizoval nielen prezidentského protikandidáta Andreja Kisku, ale parlamentnú opozíciu.

"Považujem za hazard, čo predvádza pravica. Nemá problém podporiť kandidáta, o ktorom nikto nič nevieme. Chcem vyzvať voličov, aby neakceptovali tento spôsob boja proti ľavici," vyhlásil Fico. "Opozícia by podporila aj diabla voči mne," dodal.

Zároveň si pochvaľoval, ako obstál v prvom kole volieb. "Výsledok v prvom kole je pre nás veľký úspech... Toto je referendum o Smere. Očakávam, že to bude v druhom kole veľmi zaujímavé," dodal.

Druhé kolo volieb sa uskutoční v sobotu 29. marca. Súčasnej hlave štátu Ivanovi Gašparovičovi sa skončí funkčné obdobie 15. júna.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.Smer-SD podporí návrh ústavného zakotvenia manželstva, aj keď KDH nepodporilo Roberta Fica v 2. prezidentských volieb. Ako povedal Fico, Smer-SD má záujem o prijatie takéhoto návrhu ústavného zákona. Fico však kritizoval KDH, že sa rozhodlo podporiť v druhom kole Kisku. Podľa Fica KDH hazarduje. Keď vidíme, čo urobilo KDH, keď je preukázateľné, že Kiska mal vzťahy so scientologickou cirkvou, čo je potom účelom súboja pravice,“ opýtal sa.

Smer-SD a KDH sa vo februári dohodli na doplnení slovenskej ústavy o definíciu manželstva ako jedinečného zväzku jedného muža a jednej ženy, ktorý Slovenská republika všestranne chráni a napomáha jeho dobru. Zároveň sa dohodli na podpore ústavných zmien, ktoré sa týkajú justície.BRATISLAVA/ TASR, SITA, TVNOVINY.sk, mg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.