Súťaž o predaj bývalej nemocnice na Patrónke vyhodnotia neskôr

Nemocnica sv. Michala v Bratislave.
Zdroj: TV Markíza

V hre je aj zrušenie kola a elektronická aukcia.

Nový majiteľ areálu bývalej Vojenskej nemocnice na bratislavskej Patrónke stále nie je známy. Lehotu na vyhodnotenie ponúk predĺžili. Výsledok by mohol byť známy do dvoch týždňov. Povedala Silvia Keratová z ministerstva vnútra, pod ktorú nemocnica aj jej areál patria. V hre je aj zrušenie kola a elektronická aukcia.

Obálky sa v rámci štvrtého kola otvárali koncom februára (27. 2.). Do prvého sa nikto neprihlásil, druhé aj tretie kolo zrušili.

Ponuky opäť predložili spoločnosť Eset, firma podnikateľa Františka Hodorovského - Forest Hill Company aj Forespo Reality 10, ktorá má podľa denníka Sme väzby na skupinu J&T.

Hovorkyňa Esetu Zuzana Hošalová ponuku vo štvrtom kole TASR potvrdila. Rovnako tak urobil riaditeľ Forest Hill Jakub Peťovský, ich ponuka bola podľa jeho slov druhá najvyššia. So šéfom predstavenstva Forespo Reality 10 sa TASR spojiť nepodarilo.

Po tom, čo sa Nemocnica sv. Michala predvlani presťahovala do nových priestorov v centre mesta, sa už v pôvodnom areáli zdravotná starostlivosť neposkytuje. Parkovacie plochy sú v dočasnom prenájme, aby sa do odpredaja areálu aspoň čiastočne znížili náklady potrebné na jeho udržiavanie a stráženie. Eset by chcel v areáli vybudovať centrum informačných technológií, plány ostatných záujemcov nie sú zatiaľ známe.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme J&T

Dôležité udalosti