Černák z basy prehovoril o zavlečení prezidentovho syna: "Stál za tým Mečiar"

Mikuláš Černák.
Zdroj: koláž TV Markíza/TASR

Mečiarovi poslal silný odkaz.

Téma zrušenia Mečiarových amnestií posledný týždeň rezonuje nielen v médiách, ale aj na verejnosti. Koalícia sa už dohodla, že pripraví návrh na ich zrušenie. Jeho súčasťou bude aj zrušenie jednej amnestie dnes už nebohého prezidenta Michala Kováča pre svojho syna.

Amnestie zastupujúceho prezidenta Vladimíra Mečiara sa týkali únosu Michala Kováča ml. a vraždy Róberta Remiáša. Priateľka bývalého bossa banskobystrického podsvetia Mikuláš Černáka Monika Křivová poskytla TV Markíza telefonát, v ktorom reaguje na situáciu ohľadne tejto témy.

Černák povedal, že posledné dni pozorne sleduje diskusie právnikov, politikov i Vladimíra Mečiara k téme zrušenia amnestií.

"Dovolím si tvrdiť, že ak sa podarí tentokrát zrušiť poslancom ústavnou väčšinou nejakým čistým spôsobom tieto amnestie, tak verejnosť sa konečne dozvie to, čo som ja už napísal vo svojej knihe. Za zavlečením Michala Kováča mladšieho do cudziny stál Vladimír Mečiar, zneužil na to Slovenskú informačnú službu a vražda Róberta Remiáša má priamy súvis s týmto drsným činom,“ povedal.

Tvrdí, že keby mal možnosť stretnúť sa s Mečiarom ešte niekedy, tak by mu povedal, že toto je jeho ďalší zbabelý čin, že sa teraz snaží všetko hodiť na námestníka SIS, ktorý už nežije. (pozn. redakcie Jaroslav Svěchota, ktorý zomrel v novembri 2004).

"Nevie sa "postaviť k svojej minulosti chlapsky. Je oveľa ťažšie prijať za to zodpovednosť, postaviť sa k svojej minulosti čelom, ako spáchať takéto trestné činy," dodal Černák.


Tejto téme sa bude venovať aj TV Markíza, ktorá odvysiela v nedeľu 19. marca o 13.00 h mimoriadnu reláciu o Mečiarových amnestiách.


Každý väzeň, aj na doživotie odsúdený banskobystrický boss Mikuláš Černák, má právo z väzenia telefonovať.

"Každý odsúdený má zákonom garantované právo najmenej dvakrát za kalendárny mesiac telefonovať v trvaní najmenej 20 minút v čase určenom v ústavnom poriadku prostredníctvom telefónneho zariadenia umiestneného v ústave najviac piatim blízkym osobám, ktorých meno, priezvisko, adresu a telefónne číslo uvedie vo svojej písomnej žiadosti. Riaditeľ ústavu môže v odôvodnených prípadoch povoliť odsúdenému telefonovať aj s inou ako blízkou osobou," uviedol dnes pre TASR riaditeľ Kancelárie generálneho riaditeľa Zboru väzenskej a justičnej stráže Adrián Baláž.

Ako objasnil, s obhajcom môže odsúdený telefonovať raz za kalendárny týždeň; na písomnú žiadosť odsúdeného môže riaditeľ ústavu v odôvodnených prípadoch povoliť odsúdenému telefonovať obhajcovi aj častejšie.

"Ústav je oprávnený monitorovať a zaznamenávať obsah telefonického hovoru odsúdeného na účel plnenia úloh na úseku boja proti terorizmu a organizovanému zločinu, zabrániť mareniu účelu výkonu trestu odňatia slobody, odhaľovania a objasňovania trestných činov a zabezpečenia ochrany verejného poriadku a bezpečnosti v objektoch, ktorých ochranu zabezpečuje zbor; uvedené sa nevzťahuje na telefonovanie odsúdeného s jeho obhajcom. Zároveň je ústav oprávnený zaznamenávať elektronicky aj údaje o priebehu hovoru. Záznam o priebehu hovoru obsahuje údaje o volaných telefónnych číslach, čase a dĺžke hovoru a pretelefonovanej peňažnej sume. Náklady spojené s telefonovaním znáša odsúdený. Ústav nesprostredkúva telefonické hovory adresované odsúdenému do ústavu," dodal Baláž.

BRATISLAVA/TV Markíza, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Mečiarove amnestie

Dôležité udalosti