Mamičky si kúpili mäso zo supermarketu. Po tejto skúsenosti to už nikdy neurobia

Reportáž relácie Reflex.
Reportáž relácie Reflex. Zdroj: TV Markíza

Pozrite si, aké negatívne môžu byť následky jeho konzumácie.

Môže sa naozaj konzumácia bieleho mäsa podpísať na zdraví vášho dieťaťa? V nasledujúcej reportáži si vypočujete tri mamičky, ktoré dali mäsu zo supermarketu červenú. A hoci sa následky líšili, vinník bol rovnaký.

Pre detských endokrinológov to však nie je žiadna novinka. O probléme totiž vedia dlhé roky.

"Keď sa náš malý narodil, vôbec nechcel jesť mäso. Čo sme rešpektovali, tak sme si povedali, že má čas. V štyroch rokoch nastúpil do škôlky, tam sa mäso naučil jesť. Po roku a pol som si dala robiť nejaké vyšetrenia pomocou biorezonancie a veľmi som bola spokojná, tak som si povedala, že tam skúsim ísť aj s malým. Pani doktorka ma upozornila na to, že organizmus malého je zaťažený antibiotikami vo vysokej miere. Ja som na to reagovala, že malý nikdy antibiotiká nebral. Okrem kiahní totiž nejako vážne chorý nebol, takže ma to značne prekvapilo," hovorí mamička Lenka.

Na otázku, že odkiaľ sa mohli v jeho tele zobrať antibiotiká povedala, že to sú anorganické antibiotiká. "Malému mlieko nedávame, kravské vôbec. Povedala, že v tom prípade to bude asi stravou zo škôlky," dodala Lenka.

"V desiatich rokoch dostala dcéra menzes, čo som nechcela tomu ani veriť. Začalo jej rásť ochlpenie, prsia. Vyšetreniami sa zistilo, že aj keď má reálne desať rokov, jej črty tela poukazovali na 13 až 14 rokov. Endokrinologička upozornila na vplyv kuracieho mäsa," povedala iná mamička. Dodala, že jej dcéra jedla kuracie mäso odmalička, kedy sa už dieťatko prikrmuje, čo je u nás bežné a že mäso bolo zo supermarketu.

"V čase tých prvotných príkrmov, keď som začala dávať dcére prvé mäská, zeleninky, tak to vlastne v šiestich mesiacoch sa vyskytla taká vec - niesla som dcéru na rukách, v prsníku sa jej objavila hrčka veľkosti čerešne. Bolo to normálne tkanivo, ako ženský prsník. Hneď som spanikárila a išla som k lekárke. Poslala nás na sonografické vyšetrenia a medzi rečou padlo, že máme vylúčiť mäso. Hrčka zmizla do dvoch týždňov a viac sme problémy nemali. Mäso v príkrmoch bolo normálne zo supermarketu," povedala tretia mamička Katarína Gallas.

Zaklopali sme na dvere endokrinologičke s niekoľko desaťročnou praxou. Krátky zostrih toho, ako sa náš rozhovor vyvíjal.

"To nie je len záležitosť súčasnej doby. Ja kuracie mäso nekupujem. Nemala by som to hovoriť," hovorí Ľudmila Koštálová.

A teraz späť ku skúsenostiam z praxe. Zaznamenali niekedy v ambulancii negatívne následky z konzumácie mäsa?

Pozrite si reportáž Lenky Perželovej v magazíne Reflex.


BRATISLAVA/ Reflex

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Reflex

Dôležité udalosti