Domáce

Ožratí dôstojníci na ministerstve obrany! Nafúkali viac ako 3 promile

Alkohol
Zdroj: Shutterstock.com

Hrozí im vyhadzov z armády i strata výsluhového dôchodku.

Neuveriteľná nezodpovednosť! Hneď dvoch vyšších vojenských hodnostárov nachytali na ministerstve obrany opitých. Obaja nafúkali viac ako 3 promile. Major 3,19 a podplukovník 3,52 promile.

Takúto hanbu si armáda nepamätá. Najprv sa na mol opitý major pokúšal dostať do práce. O dva dni neskôr už iný podplúkovník nafúkal, keď zo služby odchádzal.


Všetko sa to stalo ministerstve obrany, v Bratislave a za denného svetla. Podplukovník sa pritom musel v práci skutočne nudiť. Na vrátnici mu namerali neuveriteľných 3,5 promile.

„Major - to už je dosť známa firma, o ktorej proste všetci vedia, že chodieva do práce v podnapilom stave. Ale nevedia si s ním už proste rady," povedal nám anonym.

"Pri 3,5 promile hovorí o konzumácii cca 12 poldecákov tvrdého alkoholu. Človek, ktorý nie je zvyknutý piť by pri výške 3,5 promile mohol už upadnúť aj do bezvedomia," tvrdí psychologička Hana Tichá.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Bujaré popíjanie pritom môžu oboch dôstojníkov vyjsť poriadne draho. Hovorca ozbrojených síl Milan Vanga nám povedal, že ak sa im dokáže vina, môžu ich prepustiť. A môžu tak zabudnúť aj na celý výsluhový dôchodok.

Alkohol v armáde nie je novinka. Minulý rok pomohol z uniformy veliteľovi bratislavskej vojenskej posádky. Ten však takmer 5-násobne menej ako súčasní previnilci.


BRATISLAVA/Viktor Serebryakov

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.