Kiska by v 2. kole porazil Fica

Kiska a Fico v televíznej debate vo verejnoprávnej televízii
Zdroj: SITA

Polovicu hlasov by víťazovi dali voliči Procházku a Hrušovského.

V druhom kole prezidentských volieb by občiansky kandidát Andrej Kiska porazil premiéra SR Roberta Fica. Vyplýva to z prieskumu agentúry MVK, ktorý agentúra robila približne dva týždne pred prvým kolom prezidentských volieb. Spomedzi účastníkov, ktorí by sa zúčastnili na druhom kole a vedeli si z uvedených kandidátov vybrať, by za Kisku hlasovalo 53 percent. Fico by za ním skončil so 47 percentami. Informoval o tom Pavel Haulík z agentúry MVK.

Ako vyplýva z prieskumu, Andrej Kiska by získal 75 percent hlasov voličov Milana Kňažka a Heleny Mezenskej, hlas by mu v druhom kole dalo 50 percent voličov Radoslava Procházku a Pavla Hrušovského, respektíve 33 percent voličov Gyulu Bárdosa.

Fica by v druhom kole 25 percentami podporili voliči druhej polovice kandidátov, ktorí sa vo voľbách umiestnili na 8. až 14. mieste. Súčasného premiéra by do prezidentského kresla chcela v druhom kole posunúť aj približne osmina (12 až 13 percent) Procházkových a Hrušovského voličov. Zvyšné hlasy predstavujú najmä mobilizáciu voličov, ktorí prvé kolo vynechali.

Prieskum verejnej mienky robila Agentúra MVK v dňoch 26. februára až 4. marca 2014. Respondenti v ňom odpovedali aj na otázku na druhé kolo volieb: "Ktorého kandidáta by ste podporili, ak by do druhého kola volieb prezidenta SR postúpil Robert Fico a Andrej Kiska?" Prieskum uskutočnili štandardizovaným rozhovorom prostredníctvom anketárskej siete na reprezentatívnej vzorke 834 respondentov.

 

BRATISLAVA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.