Za rok zarobil milión. Teraz vám prezradí, ako sa to dá

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Zdroj: Shutterstock.com

Milionár odhalil podrobný plán, vďaka ktorému vybudoval úspešný biznis.

James Swanwick je austrálsky novinár a podnikateľ. Za pár mesiacov sa mu podarilo vybudovať prosperujúci biznis a zarobiť pekné peniaze. Poradí vám, ako to môžete dosiahnuť aj vy. Jeho tipy priniesol Entepreneur.

Potrebujete nápad

Za mnohými úspešnými podnikateľmi stojí originálny nápad. Ak teda túžite zbohatnúť, mali by ste dať priestor kreativite. Nemusíte intenzívne dumať nad geniálnou myšlienkou. Tá môže prísť úplne spontánne. James sa v roku 2014 stretol s priateľom na večeri. Ten však prišiel so škaredými, oranžovými okuliarmi. Keď sa James čudoval, prečo má na sebe taký nevkusný doplnok, vysvetlil mu, že ho farebné sklá chránia pred umelým modrým svetlom. To na nás žiari napríklad z mobilov alebo z obrazoviek počítača a má nepriaznivý vplyv na naše zdravie.

James sa dozvedel, že modré svetlo ovplyvňuje aj spánok. Chcel ich vyskúšať, a tak si ich na noc nasadil. Ráno sa zobudil taký oddýchnutý, ako už dlho nebol. Uvedomil si, že okuliare by mohli pomôcť mnohým ľuďom so spánkovými poruchami. A podnikateľský plán bol na svete.

Nájdite si partnera

Mladý podnikateľ vedel, že všetko nezvládne utiahnuť sám. Potreboval poradiť. Obrátil sa na svojho brata, ktorý mal kontakty na čínske továrne. Začali spolupracovať a spoločnými silami hľadali vhodného dodávateľa.

Testuje

Základom žiadaného produktu je jeho účinnosť. A tú treba otestovať. Tento krok pri podnikaní nesmiete preskočiť. Aj James svoje okuliare dlho testoval, kým nevyvinul tie pravé. Museli byť štýlové, pohodlné a efektívne. Na základe hodnotenia okolia potom vybral tie, ktoré boli predurčené na úspech.

Stavte na internetové obchody

James začal svoj produkt predávať na známom internetovom obchode. Čoskoro zistil, aký je oň záujem. Využil sviatok zliav, Čierny piatok, a okuliare ponúkol za nižšiu cenu. Keď sa začali predávať prvé kusy, prosil zákazníkov, aby mu napísali recenziu. Tie mu neskôr pomohli, pretože zvýšili dôveryhodnosť produktu a ukázali ľuďom jeho účinnosť. Zisky začali rásť.

Zamerajte sa na marketing

Šikovná reklama dokáže zázraky. James  preto radí, aby ste ju nepodcenili. On sám počas propagácie produktu absolvoval niekoľko rozhovorov v rádiu. Ponúkol novinárom zaujímavú tému. O nebezpečenstve modrého svetla, s ktorým sme dennodenne v kontakte, chceli počuť mnohí. A to bola príležitosť, ako si posilniť reklamu.

Využite sociálne siete

Sila Facebooku, Instagramu či Snapchatu je dnes omnoho väčšia ako pred pár rokmi. Uvedomujú si to aj biznis lídri. Preto sa vám správne zvolená stratégia na týchto sociálnych sieťach oplatí. James napríklad využil Snapchat, aby oslovil mladých.

Ponúknite zľavy

Ak si chcete ľudí získať, ponúknite im prijateľnú cenu. Alebo sa zamerajte na výhodné ponuky. Napríklad im navrhnite, že ak si kúpia dvoje okuliare, tretie získajú zadarmo. A špeciálny darček k nákupu? To tiež nie je zlý nápad.

Poraďte sa s odborníkmi

Pokiaľ nemáte skúsenosti, nechajte si poradiť. Poproste skúseného podnikateľa o radu, alebo mu ponúknite spoluprácu. James na svojej ceste k bohatstvu tiež využil rady skúseného mentora. A či sa to oplatilo? O tom už svedčia milióny na jeho účte.

SYDNEY/jd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Podnikanie

Dôležité udalosti