Viete, ako často musíte prať podprsenku? Odpovie vám odborníčka

Bez podprsenky - ilustračná snímka
Zdroj: shuterstock.com

Je to zrejme častejšie, ako si myslíte.

Spodnú bielizeň si vymieňame denne. Tie isté nohavičky či ponožky by si len máloktorá žena obliekla dva dni po sebe. No pokiaľ ide o podprsenku, nie sme také príkladné. A pritom by sme jej pravidelné pranie nemali zanedbávať. Nielen pre baktérie, ktoré škodia zdraviu, ale aj kvôli jej kvalite. Ako často je však nevyhnutné podprsenku vyčistiť? Raz za týždeň? Alebo za mesiac? Svoje skúsenosti vám prezradí odborníčka na textílie Lexie Sachs. Jej rady priniesol USA TODAY.

Pravidelnosť je dôležitá

Lexie na začiatok poznamenáva, že žiaden časový interval nie je ideálny pre všetky ženy.

„Je to veľmi individuálne. Záleží na stupni vašej dennej aktivity. Ak je vám často teplo a potíte sa, mali by ste podprsenku prať tak často ako ktorékoľvek iné oblečenie. Ak sa počas dňa veľa nepotíte, môžete pokojne podprsenku vymeniť po pár použitiach," vysvetľuje.

Niektorí odborníci trvajú na tom, aby ste podprsenky prali po každom použití. Iní odporúčajú len istú pravidelnosť. Tej by sa mala držať väčšina žien. Ideálne je, aby ste podprsenku prali po troch až šiestich noseniach. Tak sa nebudete musieť obávať premnožených baktérií.

Lepšie je prať ručne

Všeobecne platí, že podprsenky by sa mali prať šetrne. Čím častejšie ich periete, tým viac strácajú na pevnosti. Najlepším spôsobom je teda ručné pranie s jemným pracím práškom.

Pokiaľ však nemáte čas a potrebujete ich rýchlo vyprať, pračke sa nemusíte brániť. Nastavte ju však na šetrný prací program a na nízku teplotu. A čo s baktériami? Hlavne podprsenky neperte s inou spodnou bielizňou, aby sa nečistoty nepreniesli.

Nikdy nepoužite sušičku

Pri praní podprseniek je sušička zakázaná. Na to nezabúdajte. Ich vlákna sú totiž citlivé na horúci vzduch, a preto by veľmi rýchlo prišli o elasticitu. Ak ich teda chcete nosiť dlhodobo, dajte im čas, aby sa usušili prirodzene.

Vyzerá to tak, že okolo prania podprseniek je celá veda. Držte sa ale týchto pravidiel a budú dlho vyzerať ako nové. Navyše takto nebudete škodiť zdraviu vašej pokožky.

NEW YORK/jd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti