Domáce

Pod Hrušovským sa trasie stolička

Pavol Hrušovský, Miloš Moravčík a Ján Figeľ
Zdroj: SITA

Dôvodom je neúspech v prezidentských voľbách.

Neúspešný prezidentský kandidát Pavol Hrušovský ponúkol vedeniu KDH, že požiada o vyslovenie dôvery ako predseda poslaneckého klubu hnutia v parlamente. Podľa informácií agentúry SITA zároveň povedal, že vie, ako to hlasovanie dopadne.

„Hrušovský sa musí vzdať funkcie šéfa klubu a nie požiadať o potvrdenie vo funkcii," povedal dnes pre agentúru SITA jeden z poslancov KDH, ktorý však nechcel byť menovaný. Podľa neho totiž ak by klub Hrušovského potvrdil ako svojho predsedu, KDH by to poškodilo. 

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Ďalší z poslancov hnutia zdôraznil potrebu sebareflexie Hrušovského po sobotňajšom volebnom výsledku, ktorú vidí v oznámení, že v ďalších parlamentných voľbách už nebude kandidovať. „Takéto oznámenie musí prísť čo najskôr," povedal. Podľa neho by však zodpovednosť mali vyvodiť voči sebe aj tí, ktorí Hrušovského na kandidatúru nahovorili.

Verejnosť podľa politológa Michala Horského očakáva, že lídri strán Ľudovej platformy zoberú na seba politickú zodpovednosť a zoznámia verejnosť s ďalším osudom platformy, ale aj s tým, ako sa strany a vedenia poučili z ďalšieho volebného debaklu. „Prezidentský kandidát Pavol Hrušovský musí tiež zobrať svoj podiel politickej zodpovednosti a abdikovať na významné politické funkcie," povedal Horský pre agentúru SITA.

Pavol Hrušovský dostal v sobotňajších prezidentských voľbách 63 298 hlasov (3,33 percenta). Bol kandidátom troch parlamentných strán KDH, Mosta-Híd a SDKÚ-DS.

BRATISLAVA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.