Najnovší prieskum: Preferencie narástli iba SaS a Kotlebovcom

Voľby
Zdroj: TASR

Vládny Most-Híd by sa ledva dostal do parlamentu.

Trojkoalícia by podľa najnovšieho prieskumu stále nemala dosť hlasov na to, aby mohla vládnuť. Spoločne by mali 69 poslancov, čo je o sedem nemej ako je potrebné.

Vyplýva to z prieskumu agentúry Polis Slovakia, ktorý realizovala pre agentúru SITA od 11. do 17. marca na vzorke 1 209 respondentov.

Podľa výsledkov Smer-SD by získal 27,5 percenta hlasov, čo by znamenalo 44 mandátov. Za SaS by hlasovalo 14,5 percenta ľudí, čo je 23 mandátov.

Zhodne, po 19 mandátov by získali Ľudová strana Naše Slovensko a OĽaNO-NOVA, ktoré by volilo po 12,2 percenta respondentov. V parlamente by sedeli aj národniari, so 10,3 percentami by mali 16 kresiel.

V parlamente by sedeli aj 11 poslanci hnutia Sme rodina Borisa Kollára, ktorú by volilo sedem percent ľudí. Po deväť mandátov by získali dnes neparlamntné KDH (5,5 percenta) a vládny Most-Híd (5,4).

Zdroj: agentúra Polis

Ako tvnoviny.sk informoval Ján Baránek, preferencie vypočítali zo 61 percentnej účasti, pričom voliť by nešlo 16 percent respondentov. Podľa prieskumu nerozhodnutých bolo 23 percent ľudí.

BRATISLAVA/zg
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Prieskum

Dôležité udalosti