Mojsejová o obžalobe: Je to blud, nemôžem niekoho organizovať, keď ho nepoznám

Nora Kabrheľová na archívnej snímke.
Zdroj: TASR

Prostredníctvom najmenej 20 obchodných spoločností si ona a jej údajná skupina uplatňovali na košických daňových úradoch nadmerné odpočty DPH.

Košický krajský prokurátor obžaloval Eleonóru Kabrheľovú, predtým Mojsejovú, a ďalších 10 osôb za opakovaný zločin neodvedenia dane a poistného.

Ako informoval hovorca prokuratúry Milan Filičko, obvinení v úmysle získať neoprávnený finančný prospech na úkor štátneho rozpočtu, od roku 2007 vytvorili organizovanú skupinu zameranú na neoprávnené uplatňovanie nadmerných odpočtov DPH -   od 1. marca 2007 do 31. mája 2010. Prostredníctvom najmenej 20 obchodných spoločností si ich uplatňovali na košických daňových úradoch.

Predsa nemôžem niekoho organizovať, keď ho nepoznám. Cítite sa nevinná? No samozrejme, je to blud na blud.

„Eleonóra Kabrheľová sama alebo prostredníctvom ďalšej členky organizovanej skupiny riadila ostatných členov, ktorí vyhotovovali nepravdivé podklady na podanie daňových priznaní a získané finančné prostriedky všetci členovia skupiny odovzdávali Eleonóre," informoval o prípade.

„Obžaloba? Neviem nič. Za ktorý skutok teraz? To čo som bola vo väzbe? Som ju nečítala, neviem ako je postavená, to bude nejaký smiešny román alebo poviedka, no počítala som s tým samozrejme," povedala pre TV Markíza obžalovaná Kabrheľová.

Podľa obžaloby, za spomínané obdobie si v najmenej 139 prípadoch uplatnili neoprávnený nárok na vrátenie nadmerného odpočtu DPH, a to vo výške vyše 6,5 mil. eur, pričom na účty bolo skutočne vyplatených vyše 4 mil. eur.

„Ale tam chýbajú traja ľudia, vážni ľudia.Vysoko postavený pracovník daňového úradu v Košiciach. Ďalší Branislav Mojsej, ktorý spolupracoval a podľa môjho názoru organizoval túto ekonomickú trestnú činnosť. Nie bývalá Eleonóra Mojsejová, ale Branislav Mojsej a pracovník daňového úradu. Prokurátor vie o tých ľuďoch, lebo ja som tých ľudí jasne definoval," povedal ku kauze Norin manžel František.

Známej košickej podnikateľke i ďalším ľuďom, okrem jednej obžalovanej, hrozí 7 až 12 rokov za mrežami. U ďalších 11 obvinených bolo prerušené trestné stíhanie ešte v roku 2015 ako u spolupracujúcich obvinených.


KOŠICE/zg

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti