Vodič (†54) s autom sa dostal do kanálu Váhu, voda sa za ním zavrela

Hasiči vyťahujú auto, ktoré padlo do kanála Váhu pri Sučanoch.
Zdroj: Marian Lechan

Hasiči na člne pátrali s dvomi sonarmi na hladine.

Vodič s autom sa dostal do kanála Váhu pri Sučanoch a voda sa za ním zavrela. Vo veľkej hĺbke ho najskôr hľadali sonarom a neskôr sa do vody vnorili aj potápači. Pre silný prúd museli najskôr odstaviť turbíny vodnej elektrárne.

Ráno okolo 08.00 h ľudia volali miestnym hasičom. Videli vojsť auto do toku kanála Váhu. Hasiči boli do minúty na mieste. „Vozidlo sa už nenachádzalo na hladine. Začali sme prieskum," spomína si na udalosť sučiansky hasič Peter Slobodník.

Na člne pátrali s dvomi sonarmi na hladine. S hákmi chceli zachytiť dno, ale nedosiahli ho. S ďalším člnom prišli aj štátni hasiči. Kanál je na mieste nešťastia hlboký asi 7,5 metra.

Muž pod vodou nemohol neprežiť

Sonary však označili zhruba priestor, v ktorom sa vozidlo nachádza. Nastúpili potápači. Skôr ako vošli do vody museli elektrárne vypnúť turbíny, aby sa spomalil tok. „Napriek tomu, že sa vypli turbíny, stále tam je prúd. Lebo keď sa zvíri bahno, tak ho odplaví," objasnil situáciu potápač hasičskej záchrannej brigády Dalibor Machovčák.

Po takmer troch hodinách sa hasičským potápačom podarilo auto vypátrať. Je uviaznuté na bahennom dne, otočené strechou nadol. Teplota bola 4 stupne.

V aute ostal uviaznutý 54-ročný muž. Jeho telo potápači vytiahli z auta, predpokladajú, že sa snažil dosať von. Trčalo mu totiž z okna chodilo.

Peter Sivoň z martinského okresného riaditeľstva povedal, že polícia udalosť preveruje ako prečin usmrtenia. Nik však v tejto chvíli nevie, či išlo o fatálnu náhodu alebo o úmysel. Vyšetrovatelia pracujú z oboma verziami naraz.


SUČANY/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti