Domáce

Odsúdený úplatkár: Keď sa neprispôsobíte, nežijete!

Finančný podvod
Zdroj: Shutterstock.com

Tak to podľa podnikateľa chodí na Slovenska.

Dal úplatok, aby dostal ministerské zákazky. A hoci ho za to odsúdili, státisíce dostáva od toho istého ministerstva ďalej. O prípade sme vás informovali včera. Muž odsúdený za korupciu otvorene hovorí o praktikách o ktorých sa doteraz len šuškalo. Tvrdí, že ak chcete prežiť musíte sa vraj prispôsobiť.

Dával úplatok, aby získal ministerské zákazky a prišli mu nato. Dostal pokutu 4-tisíc eur a podniká ďalej. Mierny trest dostal podnikateľ vraj preto, lebo sa ku všetkému priznal.

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu.

„Pri návrhu prokurátor prihliadal na doterajšiu bezúhonnosť obvineného, ako aj nato, že spolupracoval," tvrdí hovorkyňa prokuratúry Jana Tökölyová.

Peňažný trest sa však ukázal ako kľúčový, pretože je to trest, ktorý sa vo výpise z registra trestov neuvádza. Čo to v praxi znamená? Že úplatný podnikateľ sa môže o štátne zákazky uchádzať naďalej. A aj sa uchádza, vyhráva a opäť dostáva od obrany státisíce eur.

V tomto prípade sa síce podnikateľ priznal, ale ako dopadli úradníci, ktorí zákazky vybavovali?

Podľa našich informácií zatiaľ obvinili troch pracovníkov ministerstva obrany z machinácií a brania úplatku. Podľa viacerých podnikateľov si úradníci neraz úplatky sami vypýtajú, no práve oni ostávajú nepotrestaní.

Čo si o týchto praktikách myslí muž odsúdený za podplácanie?

„Žijete v tejto spoločnosti? Tak vidíte, takto to tu je. Buď sa prispôsobíte alebo nie. Ak sa prispôsobíte, žijete, keď nie, nežijete. Môžete hovoriť, čo chcete a mať ideály aké chcete," povedal.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.