Domáce

Ešte stále bude teplo

Jarné slnko - ilustračná snímka
Zdroj: shuterstock.com

Na horách bude fúkať, niekde aj snežiť.

Vietor sa dnes konečne upokojil aj v nížinách a tak sme sa po náročnom víkende dočkali príjemného jarného počasia.

Družica

Dnešné počasie bolo pod vplyvom tlakovej výše, ktorej stred sa nachádza nad západnou Európou a svojim výbežkom zasahuje aj do našej oblasti. V noci a zajtra ale začne počasie u nás ovplyvňovať tento frontálny systém, ktorý bude postupovať cez naše územie od severozápadu.

Zrážky

Znamená to, že sa na celom území vyskytnú zrážky, ktoré budú v nižších polohách dažďové a zhruba od 1 400 metrov nad morom snehové. Na horách môže napadnúť až do päť centimetrov nového snehu.

Teplota

Teplota sa však výraznejšie nezmení a Slovensko zostane v teplotnom pásme 15 až 20 stupňov, ale na severe bude zhruba o päť stupňov chladnejšie.

Vietor

Vietor síce dnes zoslabol, ale bolo to len prechodné, pretože zajtra sa opäť rozfúka silnejšie a v miestami môže v nárazoch dosahovať 50 až 70 km/h, čo je sila prudkého až búrlivého vetra. No a týka sa to najmä západného a severného Slovenska.


Dnešné počasie bolo prevažne polooblačné až oblačné, ale mali sme aj lokality, kde takmer po celý deň svietilo slnko. Bolo tak hlavne na západe, konkrétne v Nitre a v Hurbanove, kde sa aj príjemne oteplilo a teplota sa pohybovala okolo 17 až 18 stupňov. Sever a východ bol oblačnejší a o pár stupňov aj chladnejší.

Doprava

Zajtra bude dopravnú situáciu opäť komplikovať nárazový vietor, ktorý očakávame najmä na severe a západe Slovenska, tak jazdite opatrne hlavne na mostoch a otvorených priestranstvách. Nad ránom sa môžu na niektorých miestach tvoriť aj lokálne hmly, ale malo by to byť len ojedinele.

Noc

Pred nami je ďalšia marcová noc a tá bude takmer na celom území oblačná, iba v južných častiach má byť oblačnosti menej. Na severe a východe Slovenska môže zo zamračenej oblohy aj slabo spŕchnuť. Teplota do rána poklesne na 10 až 4 stupne.

Zajtra máme nepísaný deň mužov, pretože meniny oslavuje Jozef a spája sa s ním aj veľa pranostík. Tie väčšinou vítajú pekné a teplé počasie.

Hovorí sa, keď Jozef kožuch odkladá, bude dobrá úroda. Zajtra sa bez kožucha určite zaobídeme, pretože teploty budú opäť príjemné.

Západné Slovensko

Na západe Slovenska vystúpi najvyššia denná teplota na 15 až 17 stupňov a počasie má byť spočiatku oblačné a dopoludnia môže ešte slabo spŕchnuť, ale neskôr sa vyčasí a obloha bude prevažne polojasná.

Stredné Slovensko

Viac oblačnosti očakávame zajtra na severe stredného Slovenska, kde má byť oblačno až zamračené a pršať tu už môže častejšie ako na západe. Zhruba od stredných polôh to budú zrážky snehové, ale popoludní by sa mali postupne zmierniť. Teplota sa bude pohybovať od 7 na severe do 17 stupňov na juhu.

Východné Slovensko

Aj na východe bude streda dopoludnia oblačná až zamračená a rátajte aj so slabým dažďom, od 1 400 metrov nad morom so snežením. V priebehu dňa budú zrážky slabnúť, takže sa počasie zlepší. Teplota vystúpi na 7 až 16 stupňov.

Hory

Ale na horách bude veterno aj zajtra cez deň, v nárazoch tam má fúkať prudký až búrlivý nárazový vietor. Počasie však bude tiež krajšie, zväčša polooblačné, sem tam s prehánkami, od stredných polôh so snehovými. V nadmorskej výške 1 500 bude stupeň nad nulou.

Biopredpoveď

V stredu sa na horách opäť zamračí, rozsneží a rozfúka. Bio bude zajtra na 3, čo je mierna záťaž.

Predpoveď do soboty

V stredu ovplyvní počasie prechod ďalšieho frontálneho systému, za ktorým sa prechodne ochladí. Teplota vystúpi na 5 až10, na juhu do 15 stupňov. Počasie bude premenlivo oblačné s občasným dažďom alebo prehánkami, na horách so snehovými.

Vo štvrtok a v piatok sa oteplí na 12 až 21 stupňov, počasie bude po rozplynutí ranných lokálnych hmiel pekné, prevažne málo oblačné.

V sobotu sa má opäť zamračiť a rozpršať, teplota bude 12 až 19 stupňov.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti