Dvaja mŕtvi v Tatrách: Zahynul skialpinista a následne aj muž, ktorý mu chcel pomôcť

Vysoké Tatry . ilustračné foto.
Vysoké Tatry . ilustračné foto. Zdroj: TASR

Obaja muži spadli do rokliny vo Veľkej Studenej doline.

Horúca, no mimoriadne smutná aktualita z Vysokých Tatier. Neďaleko Zbojníckej chaty zahynuli dvaja muži. Prvou obeťou je slovenský skialpinista, ktorému sa stal osudný niekoľko desiatok metrov dlhý pád. O život prišiel aj chatár, ktorý sa mu snažil pomôcť, žiaľ, aj on spadol.

Horská záchranná služba prijala tiesňové volanie od náhodných turistov, ktorí sa nachádzali vo Veľkej Studenej doline na turistickom chodníku smerujúcom k Zbojníckej chate. Turisti počuli volanie o pomoc od ženy, ktorá sa nachádzala nad skalným prahom, cez ktorý údajne spadol jej priateľ.

22-ročný Slovák pádom utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. Pre silný nárazový vietor v doline nebolo možné na zásah nasadiť leteckú techniku, preto im na pomoc prišlo záchranné družstvo zo Starého Smokovca.

Po prijatí informácií od turistov na miesto odišiel aj dobrovoľný záchranár HZS pracujúci na Zbojníckej chate. K dobrovoľnému horskému záchranárovi HZS sa pridal 28-ročný člen personálu Zbojníckej chaty, ktorý počas presunu v teréne nešťastne spadol na zľadovatenom teréne a zraneniam na mieste podľahol.

Podmienky vo vysokohorskom prostredí sa vplyvom ochladenia, ktoré nasledovalo po dlhšie trvajúcom teplom prúdení výrazne zmenili. Sneh je tvrdý, firnový a na niektorých miestach zľadovatený. Horskí záchranári upozorňujú všetkých návštevníkov, aby dané podmienky nepodceňovali.

VYSOKÉ TATRY/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti