Päť vecí, ktoré by ste mali vedieť o bielení zubov

5 vecí, ktoré by ste mali vedieť o bielení zubov
Zdroj: Zľavomat.sk

Prinášame rady od zubnej lekárky, ktoré by ste mali vedieť predtým, než sa pustíte do bielenia zubov.

Túžite po žiarivom úsmeve, aký nechýba holywoodskym hviezdam? Najdostupnejším riešením je bielenie zubov. Pozor, absolvovať ho však nemôže každý. Prinášame vám päť rád od zubnej lekárky, ktoré by ste mali vedieť predtým, než sa pustíte do bielenia zubov.

1. Pred bielením zubov sa nechajte vyšetriť zubným lekárom. „Chrup by mal byť bez kazov, výplne musia byť v dobrom stave,“ hovorí zubná lekárka Zuzana Chudobová zo zubnej kliniky Family Dental Care. Pred každým bielením vás teda v serióznej klinike čaká preventívna prehliadka, dentálna hygiena, ošetrenie kazov a preleštenie výplní.

2. Na bielenie zubov zabudnite, ak ste chorý, váš chrup je v zlom stave, prípadne ak sú vaše zuby priveľmi citlivé na chlad. „Pacient by mal mať ukončený vývoj zubov. Bielenie neodporúčame ani pacientom so zvýšenou citlivosťou zubov na chlad,“ dodala Zuzana Chudobová. Pacient musí byť, samozrejme, pred zákrokom zdravý.

3. Bielenie zubov sa musí robiť pod dozorom zubného lekára. Samotnému bieleniu  predchádza vždy vyšetrenie a odporúčanie od zubného lekára, pričom celý zákrok je pod dohľadom zubného lekára. Samotný zákrok trvá zhruba dve hodiny.

4. Prvé dni po zákroku zabudnite na kávu, čaj či červené víno. Po vybielení zubov sa aspoň na 48 hodín musíte vzdať obľúbených nápojov, ako je káva, čaj, červené víno či farebné sirupy. Vyhýbajte sa aj potravinám typu červená repa či lesné ovocie. Obmedzte tiež fajčenie. O tom, čo by ste nemali jesť či piť, by vás mala informovať klinika. Kľúčových je najmä prvých 48 hodín po zákroku. Lekári tiež odporúčajú prípravky na domáce udržiavanie želaného efektu bielenia.

5. Bieliace prípravky na domáce bielenie možno používať, ALE. Prostriedky, ktoré schválila komora zubných lekárov, sú na domáce použitie bezpečné. Je však potrebné dodržiavať návod. „A odporúčam to konzultovať so svojím zubným lekárom,“ dodala Zuzana Chudobová z kliniky Family Dental Care.

Na záver malá rada. Bielenie zubov nechajte na skutočných odborníkov. A podľa čoho si vybrať dobrú kliniku? Hľadajte skúsenosti, odbornosť, príjemné prostredie, empatiu a prijateľnú cenu.

Zdroj: Zľavomat.sk

PR článok

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti