Ľudí v Liptovskom Mikuláši v noci zobudila siréna

Liptovský Mikuláš.

Upozorňovala na únik čpavku zo štadióna, čo sa neskôr nepotvrdilo.

Obyvateľov Liptovského Mikuláša v noci na dnes vystrašil varovný tón sirény, ktorý sa šíril zo zimného štadióna. Slovná informácia následne upozorňovala na únik čpavku. Podobný prípad sa v meste stal aj koncom februára, keď omylom spustil sirénu strážnik v objekte bývalých kožiarskych závodov v mestskej časti Palúdzka.

"Na mieste boli zodpovední zamestnanci, ktorí po zistení skutkového stavu zistili, že k úniku čpavku nedošlo. Po príjazde záchranných zložiek a realizácii meraní bola táto skutočnosť potvrdená a krízové hlásenie zastavené. Analýza príčin falošného poplachu prebieha, avšak je pravdepodobné, že bol spôsobený technickou poruchou poplachového zariadenia," informoval riaditeľ spoločnosti JL aréna Jozef Kasanický s tým, že po analýze prijmú také opatrenia, aby zabránili podobným situáciám v budúcnosti.

Na mieste udalosti zasahovali hasiči spoločne s mestskou i štátnou políciou. "Na miesto išli z náveternej strany. Počas celej jazdy monitorovali stav ovzdušia a zisťovali, či je prítomnosť amoniaku v ovzduší. Snažili sme sa odstaviť vozidlá v bezpečnej zóne, polícii bolo nariadené, aby vytýčili bezpečný priestor podľa smeru vetra," potvrdila riaditeľka Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Liptovskom Mikuláši Eva Krajčiová.

Hasiči následne skontrolovali priestory štadióna, no nenamerali zvýšené hodnoty čpavku. Neskôr vykonali druhotné merania, ani v jednom prípade sa však únik nepotvrdil.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Liptovský mikuláš

Dôležité udalosti