Domáce

Žiarlivý starosta postrelil manželku. Dnes na súde plakal

starosta.jpg

Sudca ho dnes poslal do väzby.

Už tretí deň je obec Višňové pri Čachticiach bez starostu. Toho v nedeľu zadržala polícia potom, ako postrelil svoju manželku. Sudca ho dnes poslal do väzby. Zo slzami v očiach priviezli policajti 57-ročného starostu na okresný súd v Trenčíne."Poviem manželke, že ju veľmi milujem nech mi odpustí. Milujem celú jej rodinu, všetkých veľmi ľúbim," hovorí obvinený starosta Jaroslav B.

Rozhodovanie o väzobnom stíhaní trvalo viac než dve hodiny. "Počas výsluchu pred sudcom obvinený uviedol, že nemal v úmysle manželku pripraviť o život, alebo jej ublížiť," hovorí Roman Tarabus, hovorca súdov v Trenčíne.

Tvrdí, že vystrelil len raz a aj to do miestnosti. Vraj nemieril na ňu. Žena však bojuje o život v nemocnici. "Bola v ohrození života, momentálne je jej stav stabilizovaný. Budeme reagovať na prípadnú zmenu jej zdravotného stavu," povedal Marcel Mišák, primár úrazovej chirurgie vo FN Trenčín.Motív útoku je pre starostovho švagra jasný. Alkohol to podľa neho nebol. "Ja to jednoznačne, už aj na základe predchádzajúcich skúseností a faktov detektujem úplne jednoznačne žiarlivosť, žiarlivosť," tvrdí František Ondrejka, brat postrelenej.

"Dôvodom väzby sú obavy, že obvinený sa bude vyhýbať trestnému stíhaniu, bude pôsobiť na svedkov a bude pokračovať v páchaní trestnej činnosti," vysvetľuje Tarabus.

Starosta podal hneď na mieste sťažnosť proti rozhodnutiu o väzbe, ktorou sa teraz bude zaoberať Krajský súd.
TRENČÍN/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.