Pozor! Len pre silné povahy

Havranie dievča - plagát.jpg

Takáto kniha ešte na Slovensku nevyšla!

Niektorí švédski kníhkupci dávali na túto knihu ručne písané ceduľky s nápisom v zmysle „len pre jedincov so silný žalúdkom". Ale toto nie je čosi, na čo by autori boli hrdí a o čo sa usilovali.„Realita je oveľa horšia a ak by sme chceli byť v tomto dôslední, mali by sme začať dávať takéto ceduľky hlavne na noviny,"
myslia si autori hitu Havranie dievča. Tento mrazivý triler rozhodne vybočuje z radu stoviek, tisícok podobných severských detektívok.


Takáto kniha tu ešte nebola. Drsný príbeh označovaný za prelomový v žánri krimi. Havranie dievča je bezpochyby brutálna kniha, ktorú neznesie labilnejšia povaha, no tá brutalita nie je samoúčelná.

„V skutočnosti sa len snažíme v čo najkvalitnejšej forme hovoriť o veciach, ktoré nás desia," tvrdia autori pre portál www. severskekrimi.sk

Pozrite si špeciálny TRAILER ku knihe Havranie dievča


V centre Štokholmu sa nájde telo mŕtveho chlapca. Na tele má známky týrania a pri pitve zistia, že chlapca ktosi dopoval omamnými látkami. Chlapec nikomu nechýba a policajtka Jeanette Kihlbergová si čoskoro všimne, že podobné omamné látky používajú v prostredí psích zápasov, aby agresívne zvieratá nezaútočili na majiteľa alebo neutiekli. Ale používať ich na deťoch? Nemysliteľné!

Havranie dievča spôsobilo veľký rozruch

Druhou hlavnou postavou novinky Havranie dievča je psychoterapeutka Sofia Zetterlundová, ktorá vyšetruje dvoch klientov: Samuela Baia, detského vojaka zo Sierry Leone, a Victoriu Bergmanovú, ženu v strednom veku, ktorú v detstve týrali a zneužívali. 

Jeanette pochopí, že ich prípady akosi súvisia, požiada o pomoc Sofiu...no vzápätí nájdu v Štokholme ďalšieho mŕtveho chlapca. A potom ešte jedného...

Skončí sa to vôbec? Kto je hrozivé Havranie dievča, ktoré týra malých chlapcov a jej desivé činy budí zo snov aj ostrieľaných policajtov?!

Vo Švédsku spôsobilo Havranie dievča veľký rozruch, získala niekoľko žánrových cien a Švédska akadémia spisovateľov knihu ocenila ako „hypnoticky fascinujúcu psychoanalýzu spracovanú formou kriminálneho románu."

Na Slovensku je táto výnimočná kniha promovaná špeciálnymi prvkami - napríklad v kníhkupectvách nájdete 3D plagát s plastickými prvkami. Kniha zabalená v plastovom vrecúšku, aké sa používa na dôkazy, aj s trochou zeminy.

BRATISLAVA/BUX

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.