Nemecký parlament definitívne schválil spoplatnenie diaľnic

Ilustračná snímka.
Zdroj: Fototamara02/shutterstock.com

Plán nahneval najmä susedné Rakúsko, Holandsko a Belgicko, podľa ktorých diskriminuje zahraničných vodičov v Nemecku.

Plán Nemecka spoplatniť diaľnice pre osobné motorové vozidlá sa po dlhých prieťahoch stane skutočnosťou od roku 2019. Návrh zákona dnes definitívne schválila nemecká Spolková rada (Bundesrat), ktorá reprezentuje 16 spolkových krajín.

Rakúsky minister dopravy Jörg Leichtrfried povedal, že Rakúsko podá proti Nemecku žalobu na Európsky súdny dvor. Oznámila to tlačová agentúra APA.

Schválený návrh je kompromisom prijatým v decembri spoločne s Európskou komisiou, ktorá Nemecko takisto zažalovala na Európskom súdnom dvore. Majiteľom áut registrovaných v Nemecku chcel totiž štát kompenzovať diaľničný poplatok možnosťou odrátať si ho celý z dane na vozidlo.

Plán nahneval najmä susedné Rakúsko, Holandsko a Belgicko, podľa ktorých diskriminuje zahraničných vodičov v Nemecku.

Schválený kompromis nadväzuje na systém kompenzácií pre vlastníkov tzv. ekologických áut. Berie totiž do úvahy množstvo splodín, ktorými ich auto znečisťuje životné prostredie.

Návrh zákona o spoplatnení diaľnic bol projektom najmenšej z troch nemeckých vládnucich strán a jeho schválenie zdržal spor s Európskou úniou. Opozícia dnes nemala dostatok hlasov na to, aby jeho definitívnemu schváleniu zabránila.

Ako prvé sa ozvalo Rakúsko

Rakúsko je rozhodnuté, že bude žalovať Nemecko na Európskom súdnom dvore (ESD) pre zavedenie mýta pre osobné automobily.

Rakúsky minister financií Jörg Leichtfried dnes vyhlásil, že čoskoro podnikne právne kroky proti nemeckému mýtu. "Považujem toto mýto za diskriminačné a nezlučiteľné s legislatívou Európskej únie," povedal v prvej reakcii na rozhodnutie Spolkovej rady, ktorá neposlala zákon o mýte do mediátorského výboru, ktorý má v prípade potreby nájsť konsenzus medzi Spolkovou radou a Spolkovým snemom (Bundestag). "Teraz nám je jasné, že Nemecko sa rozhodlo zaviesť mýto pre zahraničných motoristov."

Leichtfried bude v utorok (4. 4.) v rakúskom parlamente informovať koalíciu o svojom zámere. Rakúsky kancelár Christian Kern už prisľúbil svoju podporu a o ďalších krokoch Rakúska informoval aj nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú.

Rakúsko však môže Nemecko formálne žalovať až po tom, keď Európska komisia (EK) oficiálne zastaví konanie pre porušenie legislatívy EÚ. Nemecký minister dopravy Alexander Dobrindt sa na tom s Bruselom dohodol už koncom roka 2016.

Expert na európske právo Walter Obwexer odporúča Leichtfriedovi žalobu na Európskom súdnom dvore. Mýto je aj vo svojej zmenenej podobe diskriminačné, pretože má fakticky platiť len pre vozidlá registrované mimo Nemecko. Výber mýtneho v Nemecku by sa mal začať v roku 2019.

BERLÍN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nemecko

Dôležité udalosti