Minulý rok zomreli pri požiari v bytovke dve ženy. Doteraz tam nežijú normálne

Stopy po požiari.
Zdroj: TV Markíza

Nefunguje im výťah a statika domu je narušená.

V novembri 2016 zomreli pri požiari v bratislavskej bytovke dve ženy - 20-ročné dievča a dôchodkyňa. Nešťastie sa tam ale akosi udomácnilo. Tí, ktorí v dome zostali, sa stále trápia. Nefunguje im výťah, statika domu je narušená a obyvatelia netušia, kedy budú opäť žiť normálne.

Ľudia prežívajú peklo na schodoch aj s úradníkmi. Ani po piatich mesiacoch od požiaru nefunguje výťah. Na schodisku sme stretli pani Máriu. Má 67 rokov a býva na piatom podlaží. Nemusíme ani hovoriť, že počíta každý schod.

Dom má údajne narušenú statiku a otrasy výťahu by mohli spôsobiť jeho zrútenie. Obyvatelia tvrdia, že správcovské družstvo s nimi nekomunikuje. Podobne sme skončili aj my. Jeho zamestnanci s nami odmietli hovoriť.

Keďže úradníci s nami nechceli komunikovať, obrátili sme sa na riaditeľa správcovského družstva. U asistentky sme nechali odkaz a telefónne číslo. Ani on sa neozval. Rozprávať sa s nami ale nemala problém prezidentka Združenia spoločenstiev vlastníkov bytov. Poslednou nádejou pre obyvateľov tejto bytovky bude podľa nej zrejme až súd.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Sídlisko

Dôležité udalosti