Užite si krásne počasie. Výrazne sa ochladí, niekde o viac ako 10 stupňov

Daždivé počasie.
Zdroj: shutterstock.com, Brian A Jackson

Zo dňa na deň bude chladnejšie.

Užite si posledné slnečné lúče. Pekné počasie bude na tento týždeň minulosťou. Počasie sa ku koncu týždňa radikálne zmení. Zo dňa na deň bude chladnejšie. Na niektorých miestach sa ochladí o viac ako 10 stupňov. A bude aj pršať, informuje Slovenský hydrometeorologický ústav.

PONDELOK:

Dnes bude spočiatku malá, v priebehu dňa postupne zväčšená oblačnosť a neskôr, najmä popoludní, miestami prehánky, ojedinele aj búrky. Najvyššia denná teplota bude dnes ešte príjemná, bude 19 až 24, na Kysuciach, Orave, v Liptove a na Spiši okolo 17 stupňov. Fúkať bude slabý, popoludní severný až severovýchodný vietor 10 až 25 km/h.

UTOROK:

V našej oblasti sa bude vlniť studený front. Bude polooblačno až oblačno a miestami prehánky alebo búrky. Najvyššia denná teplota 18 až 23 stupňov. Fúkať bude prevažne severovýchodný vietor 5 až 25 km/h, v nárazoch miestami okolo 45 km/h.

STREDA:

Aj v stredu rátajte s prehánkami alebo dažďom, ojedinele aj búrkami. Najvyššia denná teplota 16 až 20, na Kysuciach, Orave, Liptove a Spiši okolo 14 stupňov. Fúkať bude slabý, na západe postupne severozápadný vietor 10 až 30 km/h,
v nárazoch miestami okolo 45 km/h.

ŠTVRTOK:

Vo štvrtok môže na horách dokonca na niektorých miestach aj snežiť. Inde počítajte s prehánkami. Bude veterno
a ochladí sa. Najvyššia denná teplota 9 až 14, na severe miestami okolo 7 stupňov.

PIATOK:

Dážď aj prehánky budú aj v piatok. Zrážky snehové od stredných polôh, na severe prechodne i nižšie. Najnižšia nočná teplota 5 až -1 stupeň. Najvyššia denná teplota 8 až 13, na severe miestami okolo 6 stupňov.

SOBOTA:

Malo by byť polooblačno až oblačno a miestami prehánky, od stredných polôh snehové. Najnižšia nočná teplota 7 až 1 stupeň, najvyššia denná teplota 12 až 17, na severe miestami okolo 10 stupňov.

BRATISLAVA/kacs

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ochladenie

Dôležité udalosti