Bratislavskí policajti budú hliadkovať na kolobežkách

Mestský policajt na novej kolobežke.
Mestský policajt na novej kolobežke. Zdroj: TASR

Policajti sa s nimi rýchlejšie dostanú na miesto zásahu.

Mestskí policajti v Bratislave budú v službách využívať dve nové elektrické kolobežky. To najmä na hliadkovanie v pešej zóne, Horskom parku, na Vajanského nábreží, ale aj v Medickej záhrade. Kolobežky dnes mestskej polícii odovzdal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Elektrické kolobežky s dojazdom okolo 80 kilometrov a obmedzenou rýchlosťou do 25 kilometrov za hodinu kúpilo mestskej polícii hlavné mesto dokopy za 2977 eur. "Sú dostatočne rýchle a zároveň ekologické. Je to krok smerom k smart riešeniam. Pre ich kúpu sme sa inšpirovali v západoeurópskych metropolách, dokonca aj Košice majú takéto kolobežky," priblížil Nesrovnal.

Náčelník bratislavskej mestskej polície Ivan Lechner vidí výhodu v nových kolobežkách v tom, že šetria pohonné látky a policajti sa s nimi rýchlejšie dostanú na miesto zásahu. "Tento dopravný prostriedok bude využívaný predovšetkým v rámci historického centra Bratislavy. Je to sezónna záležitosť, ale myslíme si, že je to veľmi účinné zariadenie a zaujímavé aj pre turistov," podotkol.

Primátor nevylučuje kúpu ďalších kolobežiek pre mestských policajtov. "Uvidíme podľa potreby. Keď sa osvedčia, nevylučujeme, že ich počet rozšírime," uviedol.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kolobežky

Dôležité udalosti