Šesť super trikov pre žiarivú a čistú kúpeľňu

Luxusná kúpeľňa.
Luxusná kúpeľňa. Zdroj: Oxfordskicompany

Žiarivo čistá vaňa, žiadna hrdza ani šmuhy na zrkadlách, to je sen každej ženy. S týmito trikmi to ale jednoducho dosiahnete.

Umývanie kúpeľne vie byť niekedy náročné. Môžete v nej stráviť aj pol dňa a aj tak nebude taká čistá, ako ste si predstavovali. Hrdza, alebo fľaky na kachličkách môžu ísť dole ťažko. Ak však chcete, aby vaša kúpeľňa bola ako nová, riaďte sa týmito šiestimi jednoduchými trikmi. Píše portál Brightside .

Zbavte sa šmúh na zrkadlách

Čo potrebujete: peroxid vodíku a sódu bikarbónu

Ak nechcete vyhadzovať veľké peniaze za čistiace prostriedky, postačia vám k tomu dve veci, ktoré by sa mali nachádzať vo väčšine domácnosti. Svoj leštič na zrkadlá si môžete vyrobiť pomocou peroxidu vodíka a sódy bikarbóny. Zmiešajte tieto dve ingrediencie, nastriekajte ich na zrkadlo a utrite handrou.

Žiarivá vaňa

Čo potrebujete: Ocot, lieh a sódu bikarbónu

Zbaviť baktérií a vyčistiť vašu vaňu tak, aby vyzerala ako nová, nie je jednoduché. Toto je ale zaručený spôsob. Zmiešajte jeden a pol pohára octu, pohár liehu a štvrť pohára vody. Do tejto zmesi pridajte lyžičku sódy bikarbóny a nechajte 15 minút odstáť. Zmes nastriekajte na špinavé miesta, nechajte pôsobiť a utrite. Vaša vaňa sa zmení na nepoznanie.

Čistá toaleta

Čo potrebujete: Ústnu vodu, vodu

Obyčajná ústna voda vám dokáže vyčistiť toaletu tak, ako nič iné. Nalejte ju po okrajoch toalety, počkajte 30 minút a vydrhnite kefou.

Čisté obklady

Čo potrebujete: Bielidlo, vatu

Vatu nechajte nasiaknuť v bielidle a následne ňou prejdite po obkladoch. Kachličky budú lesklé a nebudú sa na nich držať kvapky vody. Okrem bielidla môžete použiť aj zubnú pastu.

Zbavte sa hrdze

Čo potrebujete: soľ, citrónovú šťavu

Hrdza vzniká všade, kde sa drží voda. Tomu sa dá v kúpeľni iba ťažko zabrániť. So soľou a citrónovou šťavou to ale môžete rýchlo vyriešiť. Stačí ak tieto ingrediencie zmiešate a vytvorenú zmes nanesiete na miesto, kde sa drží hrdza.

Čisté závesy

Čo potrebujete: Bielidlo, čistiaci prostriedok na riad

Do sprejovej fľaše zmiešajte 500 mililitrov bielidla a dve lyžičky prostriedku na riad. Zmes nastriekajte na závesy, nechajte pár minút pôsobiť a opláchnite. Vaše závesy budú vyzerať ako nové.

BRATISLAVA/bh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti