V Partizánskom zničili krížovú cestu. Na demoláciu si dokonca priniesli náradie

Zničená krížová cesta.
Zdroj: TV Markíza

Vandali dokonali skazu pri poslednom zastavení. Odmontovali ďalšie tri kríže a následne všetko spálili na poli.

Niekto zničil symboly kresťanstva. Kríže a obrazy, ktoré zachytávajú posledné kroky Ježiša, sa zmenili na popol. V Partizánskom vyčíňali vandali, začali ničiť krížovú cestu pri treťom zastavení.

Po obraze, ktorý znázorňoval Ježiša, ako padá pod krížom, zostal len kameň s popisom. „Viete čo, ešte teraz ma v srdci bolí, že v dnešnej dobe sa takéto veci stávajú," povedal predseda klubu kresťanských seniorov Stanislav Husár.

Miesto deviateho zastavenia Ježiša na krížovej ceste. „Obraz, ktorý tu bol na kríži, je odnesený a kríž je ako vidíte, padnutý. Museli si doniesť vercajg, aby to odšróbovali," myslí si pán Stanislav.

Vandali dokonali skazu pri poslednom zastavení. Odmontovali ďalšie tri kríže a následne všetko spálili na poli. Krížovú cestu stavali rok a pomáhali aj žiaci základných škôl.


„Veľmi ma to mrzí, keďže sme si to pripravovali 3 mesiace, kým sme to všetko dali dokopy a malo to slúžiť dobrej veci a niekto nám to takto zničil," povedala žiačka.

Kto je za zničením kresťanských symbolov? Bolo to cielené? Páchatelia sú neznámi. „Nádejam sa, že ten človek, ktorý to spáchal, nebol úplne pri zmysloch," myslí si primátor Jozef Božík.

Trestné oznámenie ale nepodal nikto. Na políciu by sa vraj obrátili, ak by sa to zopakovalo.

„Mnoho ľudí, keď pán Ježiš umieral, sa obrátilo a verím a im to prajem, aby aj oni sa obrátili," dodal pán Stanislav.

Krížová cesta sa spája s Veľkou nocou. Tú v Partizánskom by chceli do najväčších kresťanských sviatkov opraviť.

PARTIZÁNSKE/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Partizánske

Dôležité udalosti