Vladko Weiss ml. auto zrejme nešoféroval. Podľa právnika sa však mohol dopustiť priestupku

Weiss ml. zrejme auto nešoféroval
Weiss ml. zrejme auto nešoféroval Zdroj: FB/ Vladimír Weiss ml.

Som vychovaný ako čestný človek, ktorý si ctí pravdu. Ak by som v osudný večer vozidlo viedol, k činu sa priznám, tvrdí Weiss.

Slovenský futbalový reprezentant Vladko Weiss ml. zverejnil na svojej FB stránke video, ktoré má dokazovať, že nešoféroval svoje auto v kritické ráno, kedy ho zastavili policajti a on odmietol fúkať. Nové video si pozreli aj niektorí dopravní analytici. Aj podľa nich to vyzerá tak, že Weiss ml. na sedadle šoféra nesedel.


Vladko Weiss ml. pridal k nemu aj nasledovný status: "Na základe agresívnych a nepravdivých článkov a dokumentov v nich, ktoré nemali byť medializované, rozhodol som sa, že zverejíim aj ja jeden z dôkazov, ktorý ma zbavil viny. Video z auta nebolo doposiaľ zverejnené, pretože bolo použité na pomoc vyšetrovaniu, a bolo mi odporučené, aby som žiaden z dôkazov nemedializoval. Keďže bol prípad v posledných dňoch ukončený, no aj napriek tomu sa médiá snažia presvedčiť verejnosť o mojej vine, rozhodol som sa tento dôkaz prestrieť verejnosti. Mrzí ma najmä to, že celá kauza trápi moju rodinu, blízkych a taktiež mojich fanúšikov, ktorých si vážim. Som vychovaný ako čestný človek, ktorý si ctí pravdu. Ak by som v osudný večer vozidlo viedol, k činu sa priznám," uviedol Weiss ml. v statuse.

Ak by bola pravda taká, že Weiss ml. skutočne auto neriadil, ešte to neznamená, že takáto jazda mestom by mala zostať nepotrestaná. Podľa právnika Petra Chrašča by však Vladimír Weiss v tomto prípade mohol obísť s oveľa nižším trestom.

"Nebolo by to brané ako trestný čin, ale len ako bežný dopravný priestupok," myslí si Chrašč. Faktom zostáva, že prípad už má na stole Generálna prokuratúra, ktorá sa ním bude ďalej zaoberať

BRATISLAVA/TVNOVINY.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vladimír Weiss

Dôležité udalosti