Sheila možno bude väzobne stíhaná. Jej mama ju bráni

Sheilina mama.
Sheilina mama. Zdroj: TV Markíza

Mladá žena, ktorá omočila a podpálila korán a je stíhaná za výrobu extrémistických materiálov, sa pobila v herni v centre Ružomberka.

Sheila opäť vystrájala. Mladá žena, ktorá omočila a podpálila korán a je stíhaná za výrobu extrémistických materiálov, sa pobila v herni v centre Ružomberka. Spolu s mladšou kamarátkou mali napadnúť pracovníčku zariadenia aj jej priateľku, ktorá ju bránila. Od incidentu sedí v policajnej cele. My sme dnes vyspovedali jej mamu.


Predchádzajúce Sheilino video obletelo svet a odborníci hovoria, že jej nenávisť k moslimom ohrozila celé Slovensko.

Teraz na seba 24-ročná žena upozornila opäť. Amatérske video zachytáva, ako cez víkend napadla mladú ženu a muža.

Sheila sa v tú noc zabávala v blízkom nočnom bare. Keď ho nadránom zatvorili, prešla do neďalekej nonstop herne.

Na terase podniku mala jej 19-ročná kamarátka jedenkrát vystreliť zo Sheilinej plynovej pištole. Na to mala napadnúť pracovníčku herne a jedného z hostí, ktorí sa ju pokúšali zastaviť. Ako vidno na záberoch, potýčka pokračovala vo vnútri, kde už útočila aj Sheila. Poriadnu ranu utŕžil tiež muž, ktorý svoju kamarátku bránil.

"Staršia, 24 ročná obvinená žena mala tiež fyzicky zaútočiť na jednu zo žien a vybrať druhú plynovú pištoľ, z ktorej mala na terase jedenkrát vystreliť a kričať, že všetkých pozabíja," hovorí hovorkyňa polície Jana Balogová.

Na to už prišla polícia a hrubo nadávajúcu Sheilu zatvorili do auta. Cez predné dvere sa však pokúsila odísť. Následne sa bránila a tak dostala putá.

Navštívili sme aj Sheilinu mamu. Aj po tomto incidente je presvedčená o jej nevine.

"Nezazlievam jej to, čo spravila a tretia vec, ona je dospelá, svojprávna, vie, čo robí," povedala.

Podľa matky policajti postupovali neprimerane.

Oľga Szmereková - Sheilina matka: "To je po druhýkrát, čo sa takto správali k nej. Normálne ju spacifikovali a nepáči sa mi, vôbec sa mi nepáči ten prístup, čo spravili," pokračuje Sheilina mama.

Polícia obvinila dve mladé ženy z prečinu výtržníctva spáchaného v spolupáchateľstve. 24-ročnú ženu obvinili aj z prečinu násilia proti skupine obyvateľov.

Prípad má teraz v rukách ružomberská prokuratúra. Rozhodnúť má do zajtrajšieho rána. Buď podá súdu návrh na vzatie do väzby, alebo Sheilu prepustia a budú stíhať na slobode.
RUŽOMBEROK/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Sheila

Dôležité udalosti