Domáce

Rómovia v Pezinku to v noci poriadne roztočili

Bytovka v Pezinku
Zdroj: TV Markíza,

Lietali tehly a bol aj ohňostroj.

Bengálska noc v Pezinku! V noci sa tam poriadne odviazali Rómovia. Ich vyčíňanie museli zastaviť až policajní kukláči! Ľudia z blízkych bytoviek sú poriadne nahnevaní.

Na včerajšiu noc obyvatelia pezinskej bytovky len tak ľahko nezabudnú, pár metrov od nich je totiž rómska osada, včera sa rozdávali dávky a tak u nich bolo poriadne veselo. Obyvateľka bytovky Gabriela Hanusková nám na kameru povedal, že susedia oslavovali a oheň dosahoval vraj štvormetrovú výšku. Ona sa na to zobudila, no bála sa vyjsť von.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

V meste je nelegálna stavba na cirkevných pozemkoch, v ktorej žije viac ako 100 Rómov. Tí to podľa všetkého v noci poriadne roztočili, no ich bujarú oslavu prerušili výbuchy.

A použil aj pyrotechniku. A to bol moment, keď Rómovia začali vyvádzať - najbližšie po ruke bola táto bytovka a tak padali nadávky ale aj tehly. Gabriele rozbili totálne auto.

A tak nakoniec musela zasahovať mestská ako aj štátna polícia, urobiť poriadok prišli aj kukláči. Ľudia z bytovky majú strach.

S chlapmi si to vybavuje aj polícia - zistili, že za výbuchmi je obyčajná zábavná pyrotechnika - a objasňujú to ako priestupok no nočná udalosť má oveľa zložitejšie pozadie.PEZINOK/Danica Kleinová

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.