Weiss je síce voľný, ale generálna prokuratúra to môže zmeniť

Vladimír Weiss ml.
Zdroj: TV Markíza

Ak by sa tak stalo, kauza sa vráti späť na bratislavský okresný súd.

Generálna prokuratúra SR má už od pondelka k dispozícii vyšetrovací spis futbalového reprezentanta Vladimíra Weissa mladšieho.

"V pondelok bol na Generálnu prokuratúru Slovenskej republiky predložený vyšetrovací spis v trestnej veci obvineného Vladimíra Weissa ml. Trestnú vec preskúmajú prokurátori Generálnej prokuratúry SR a na základe výsledkov preskúmania rozhodnú o ďalšom zákonnom postupe," uviedla hovorkyňa generálnej prokuratúry Andrea Predajňová.

Futbalový reprezentant Vladimír Weiss mladší je už právoplatne od piatka 7.apríla oslobodený od obvinenia, že šoféroval pod vplyvom alkoholu.

Generálna prokuratúra by však, podľa informácií TASR, mohla zasiahnuť mimoriadnym opravným prostriedkom a celú kauzu vrátiť naspäť Okresnej prokuratúre Bratislava 1.

"Doručili sme okresnej prokuratúre vzdanie sa sťažnosti proti predmetnému uzneseniu, čím sa stalo právoplatným. Právoplatnosťou rozhodnutia o zastavení trestného stíhania aj podľa nálezu Ústavného súdu Slovenskej republiky zo dňa 7. júla 2016 trestné konanie končí, to znamená, že zanikajú účinky rozhodnutia o začatí trestného stíhania a vznesení obvinenia, a teda môj klient bol nad všetky pochybnosti zbavený obvinenia z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Na túto skutočnosť nemá žiadny vplyv ani postup generálneho prokurátora Slovenskej republiky, ktorý dal výlučne na základe medializovaných informácií pokyn na preverenie zákonnosti rozhodnutia a postupu v predmetnom trestnom konaní," uviedol v piatok pre TASR obhajca Juraj Kuráň.


BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vladimír Weiss

Dôležité udalosti