Domáce

Dnes bol neoficiálny deň mužov. Meniny mali Jozefovia

Vedúci stavebného oddelenia v Handlovej Jozef Čaplár
Zdroj: TV Markíza,

Radosť dnes večer majú určite krčmári.

U nás Dodo v Česku zas Pepa. V kalendári dnes svieti jedno z našich najtradičnejších mien. Jozefov je jednoducho veľa. Dokonca sa o 19-tom marci hovorilo aj ako o neoficiálnom dni mužov. Ako je to ale s týmto menom dnes?

Zdroj: TV Markíza,

Dnešok patril Jozefom. Užil si ho aj vedúci stavebného oddelenia v Handlovej - Jožko Čaplár. „Príjemne ma prekvapili aj tu v kolektíve aj mimo kolektívu. Môj dedo sa volal Jozef otec sa volal Jozef, aj ja sa volám Jozef," povedal nám na kameru.

Jozefovia sa teda kedysi na matrikách zapisovali ako na páse. Medzi najznámejších patril určite herec Jozef Króner no hrdí môžeme byť aj na vynálezcu Jozefa Murgaša. Dnes je ale toto meno už na ústupe.

Handlová je toho dôkazom. Zistili sme že v roku 2011 boli dvaja Jozefovia, v roku 2012 jeden a vlani ani jeden.


Z Jozefa však majú obrovskú radosť najmä krčmári. Prídu si totiž na svoje. „Určite dneska by sme to mali riadne roztočiť," myslí si krčmár Vojtech Rendek.

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu

Všetko ale s mierou. Toho sa drží aj ďalší Jozef, starostka Kapušian Jozef Pribula. Tvrdí, že oslava bude, že na svoj vek už nemôže veľa piť.

Meno Jozef sa spája najmä s príchodom jari. Jedna z pranostík hovorí že ak je na Jozefa mráz bude hojne ovocia. Nuž zostáva len dúfať že táto pranostika nebude pravdivá.

Vlani však meno Jozef v celoslovenskom meradle bolo na druhom mieste.


HANDLOVÁ/Peter Ziman

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti