Aj tento rok dá štát dôchodcom na kúpele 50 eur. Nie však všetkým

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Pobyty bude organizovať Jednota dôchodcov, Konfederácia odborových zväzov a Odborový zväz potravinárov.

Dôchodcom prispeje štát na rekreáciu aj tento rok 50 eur. Ak si chcete oddýchnuť, mali by ste sa poponáhľať. O liečebné pobyty je každoročne veľký záujem. Dovolenkovať za štátne ale určite nebudú invalidní penzisti a ani tí, ktorí popri dôchodku pracujú.

Seniori sa už v týchto dňoch môžu prihlasovať na zľavnené pobyty v slovenských kúpeľoch či rekreačných zariadeniach.

„Nárok na poskytnutie štátnej dotácie má fyzická osoba, ktorá je poberateľom starobného dôchodku, predčasného starobného dôchodku alebo výsluhového," vysvetlila hovorkyňa Konfederácie odborových zväzov Martina Nemethová.

Dôchodca má nárok na dotáciu iba raz ročne. Ak sa chcete aj vy zrekreovať popri dôchodku, nesmiete však pracovať - ani brigáda na pár mesiacov.

Nárok na dotovaný pobyt nemajú už niekoľko rokov ani invalidní dôchodcovia. Nie na každého sa teda dostane. A to aj preto, že ministerstvo práce priznalo na rekreačné pobyty dotáciu iba vo výške necelých 600-tisíc eur.

To vystačí pre ani nie 12-tisíc penzistov. Pobyty bude organizovať Jednota dôchodcov, Konfederácia odborových zväzov a Odborový zväz potravinárov.

Zdroj: TV Markíza

„Štátna dotácia je poskytovaná vo výške 50 eur na jedného nepracujúceho dôchodcu. Napríklad jarný pobyt má hodnotu 155 eur. Ttým, že je dotácia 50 eur, tak zvyšok si dopláca účastník pobytu. Za túto sumu sa dôchodca rekreuje sedem dní a šesť nocí, v cene je započítaná plná penzia," konštatovala predsedníčka Odborového zväzu potravinárov Magdaléna Mellenová.

Na výber je ale široká škála liečebných kúpeľov či hotelov v rámci Slovenska. A preto sa cena za pobyt môže líšiť podľa sezóny, kvality ubytovania, ale i počtu liečebných procedúr.

Najväčší záujem je o jarné rekreačné pobyty. Dôchodcovia by si mali ten svoj preto rezervovať čo najskôr. Informácie o dotovaných zájazdoch nájdete v kluboch dôchodcov ako aj na webových stránkach organizátorov.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Príspevok

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.