Vysoká škola sv. Alžbety zavádzala lekárov počas štúdia, tvrdia absolventi

Promočný akt - ilustračná foto
Promočný akt - ilustračná foto Zdroj: TASR

Škola mala na svojom webe garantovať, že absolventi získajú po skončení štúdia diplom s medzinárodnou platnosťou a titul MHA. Nebolo to tak.

Vysoká škola sv. Alžbety mala zavádzať lekárov v študijnom programe Administrácia vo verejnom zdravotníctve. Toto vzdelanie si podľa nariadenia potrebujú doplniť tí, ktorí chcú robiť riadiace funkcie (primár, riaditeľ). Informovalo o tom Rádio Expres.

Škola mala na svojom webe garantovať, že absolventi získajú po skončení štúdia diplom s medzinárodnou platnosťou a titul MHA. Tí neskôr zistili, že oficiálne získali magisterský titul. Rádiu to potvrdili viacerí absolventi programu. Za toto doplňujúce štúdium zaplatili takmer 2000 eur.

Škola sa bráni. Tvrdí, že študentom pravidelne oznamovala, že MHA je skratka z anglického prekladu Administrácia vo verejnom zdravotníctve a nejde o titul. Ide o akreditovaný študijný program a úspešní absolventi dostanú okrem magisterského diplomu aj špeciálny certifikát o absolvovaní 120 kreditov programu v oblasti administrácie v zdravotníctve.

Študenti poukázali, že o tomto programe mala webová stránka školy ponúkať zavádzajúce informácie a z nich malo vyplynúť, že po skončení doplňujúceho štúdia získajú titul MHA. Rádio v tejto veci školu oslovilo. Informovalo, že škola po skontaktovaní sporné formulácie z webu stiahla.

"Podľa údajov, ktoré boli uvedené na webe vysokej školy, bolo uvedené, že absolventi tohto štúdia po splnení podmienok dostanú medzinárodne uznávaný titul MHA, tento fakt ma vlastne podnietil k tomu, že by to mohlo mať vyššiu úroveň," povedal pre rádio lekár Zoltán Goldenberg, "ktorý naletel".

"Keby nám niekto povedal, že ide o magisterské štúdium, tak si myslím, že minimálne polovica toto štúdium ukončí," povedal zase lekár Marek Kučera. Niektorí začali mať podľa Goldenberga pochybnosti o tom, "čo vlastne vyštudovali a odpovede hľadali na škole".

"Niekoľkokrát som sa opýtal, či si môžem teraz písať MHA, na čo mi bola ponúknutá odpoveď, že áno, veď ste magister," povedal Goldenberg.

Rádio škole opäť zaslalo otázku, prečo vymazala internetovú stránku "so zavádzajúcimi informáciami o štúdiu MHA". Škola ešte neodpovedala.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vysoká škola

Dôležité udalosti