Polícia obvinila štyroch bombových fantómov

Vymenené životy: 261. epizóda
Vymenené životy: 261. epizóda Zdroj: Facebook/ Polícia Slovenskej republiky

Okrem trestu budú od mužov vymáhať aj náhradu škody.

Polícia zadržala 4-och ľudí v súvislosti s nahlásenými bombami na súdoch. Tieto osoby vraj stoja za tromi poplachmi v posledných mesiacoch. Jedného z nich už posadili za mreže, informoval média I. viceprezident PZ Jaroslav Málik.

Dvoch mužov obvinil policajný vyšetrovateľ v súvislosti s poplašnou správou na súde v Košiciach. Práve v Košickom kraji strážcovia zákona od začiatku tohto roka evidujú najviac, až 12 takýchto prípadov.

„Vyšetrovateľ Policajného zboru vzniesol obvinenie dvom páchateľom z Košíc práve za zločin šírenia poplašnej správy, ktorý bol spáchaný formou účastníctva, pričom páchatelia sa mali tohto skutku dopustiť konaním dňa 8. 3., zatelefonovali na tiesňovú linku 112 a oznámili uloženie nástražného výbušného systému na košickom súde," uviedol Málik.

Ďalší prípad sa týka súdu v Novom meste nad Váhom. Za šírenie poplašnej správy v tomto meste vzniesol policajný vyšetrovateľ obvinenie jednej osobe. Strážcovia zákona okrem toho informovali aj o ďalšom prípade z Košíc, kde má byť vznesené obvinenie ďalšej osobe.
Motívom konania obvinených bola podľa Málika snaha zmariť súdne konanie, ale v jednom prípade aj otestovať reakciu záchranných zložiek.

Málik upozornil, že každý jeden takýto prípad stojí záchranné zložky desaťtisíce eur, navyše nasadené sily a prostriedky môžu chýbať na inom mieste. Dotknuté orgány teda podľa jeho informácií budú vymáhať aj náhradu spôsobenej škody. Trestná sadzba je v uvedených prípadoch od troch do ôsmich rokov.


BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Bomby

Dôležité udalosti