Svidníčanov trápi kontajnerový turizmus. Sú voči nemu bezbranní

Kontajnerový turizmus.
Zdroj: TV Markíza

Primátor Svidníka i mestská poslankyňa svorne tvrdia, že to treba riešiť.

Turizmus má rôzne podoby. Poznáte ten kontajnerový? Ľudia vyhodia svoje smeti do kontajnera v meste a ich popolnicu pri dome už netreba tak často vyvážať. Kontajnerový turizmus má aj zahraničnú podobu.

Ako takýto druh turizmu funguje nám opísala mestská poslankyňa vo Svidníku Marcela Ivančová.

„Tu zaparkuje večer auto s poľskou ešpézetkou, nejaká stavebná firma, vyhodí všetok stavebný odpad, a vlastne takto nám tie kontajnery zahlcujú," tvrdí mestská poslankyňa.

A nie je to len stavebný odpad, ale aj bežný z domácností. Vozia ich sem aj ľudia z obcí. Kontajnerový turizmus si miestni všímajú, no sú skeptickí. Tvrdia, že je ťažké určiť či ide o miestneho obyvateľa alebo cudzieho človeka. Kontajnery tak musia mestské služby vyvážať častejšie

Riešenie problému je komplikované

Primátor Svidníka i mestská poslankyňa svorne tvrdia, že to treba riešiť. Otázne však je, ako. Možno kamerami, mestskými policajtmi či ohradením kontajnerov.

„Treba nájsť nejaký kompromis, aby aj vlk bol nažratý, aj ovca zostala celá a hlavne, aby sme si my svoje prostredie neničili," myslí si mestská poslankyňa.

„Ak tu k nášmu kontajneru príde niekto cudzí, možno bude dobré ho upozorniť, vážený, sa to tak nerobí, robme si poriadok každý na svojom mieste," navrhuje Ján Holodňák, primátor Svidníka. Riešenie je teda zamotanejšie, než sa na prvý pohľad zdalo.


SVIDNÍK/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Odpad

Dôležité udalosti