Akcia Koloseum: NAKA zasahuje na viacerých miestach v Bratislavskom kraji, zadržali už desať osôb

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahuje od skorého rána na viacerých miestach na západnom Slovensku. Potvrdila hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

„Pretože v súčasnej dobe prebiehajú v danej veci úkony, nie je možné sa k prípadu bližšie vyjadrovať,“ povedala.

Ide o akciu s názvom Koloseum. Elitní policajti mali zadržať viacero ľudí, medzi nimi aj policajta z Krajskej kriminálky a tiež známeho vysokopostaveného bývalého člena gangu sýkorovcov, informuje Startitup.sk.

Prečítajte si tiež:

Príslušníci NAKA aktuálne zasahujú na ceste z Bratislavy do Rakúska. Zasahovali aj v budove Krajského policajného riaditeľstva na Špitálskej ulici, v kancelárii zadržaného policajta. Akciu vykonáva Národná protidrogová jednotka.

Úrad špeciálnej prokuratúry GP SR na sociálnej sieti spresnil, že pri akcii zadržali desať osôb. Realizujú sa podľa neho domové prehliadky. „Doposiaľ bolo vo veci vznesené obvinenie celkovo 13 osobám, a to najmä pre drogovú trestnú činnosť,“ napísali.

Prečítajte si tiež:

Pokračovanie „parketára“

Akcia Koloseum má byť pokračovaním akcie s krycím názvom „Parketár“ z leta 2022. Policajti zo Slovenska, Maďarska a Rakúska vtedy udreli na údajných členov zločineckej skupiny. Policajné komando vstúpilo do luxusnej haciendy Dušana Škondriča, brata známeho zápasníka MMA Ilju Škondriča, pôvodne pre biznis s drogami. V dome však objavili obrovský arzenál zbraní.

Výbušniny, samopaly a ostreľovacie pušky mali pochádzať z Ukrajiny. Dušana Škondriča vtedy NAKA odviedla v putách.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti