Toto ešte policajti nezažili. Stali sa obeťami kuriózneho útoku

Kuriózny útok na policajtov.
Kuriózny útok na policajtov. Zdroj: TV Markíza

Útočník má teraz na krku aj obvinenie z útoku na verejného činiteľa.

Mala to byť bežná policajná akcia. Jeden z policajtov však skončil dohryzený. Neútočil pes, ale muž, ktorého hliadka predvádzala na oddelenie. Kuriózny prípad sa stal na jednom sídlisku v Trenčíne. Keď polícia zadržaného muža dávala do auta, na jedného z nich vo vnútri zaútočil.

„Predvádzaný muž si ľahol na zadné sedadlo v aute. Keď ho chcel policajt posadiť, tak ho pohrýzol. Policajt pri tomto utrpel zranenie palca," Elena Antalová hovorkyňa KR PZ v Trenčíne. Muža, ktorý údajne pohrýzol policajta sme oslovili. Chceli sme počuť aj od neho, čo sa vlastne stalo. Žiadal nás, aby sme sa legitimovali. „Dajte si odchod," kričal. S nakrúcaním nakoniec nesúhlasil. Muža pôvodne policajti riešili pre podozrenie z priestupkov proti občianskemu spolunažívaniu. Teraz má na krku aj obvinenie z útoku na verejného činiteľa.

Polícia v Trenčíne eviduje za prvý štvrťrok minulého roka 6 prípadov útoku na verejného činiteľa. Za rovnaké obdobie tohto roka majú dva prípady. V jednom z nich sa policajt niekoľko dní bál o svoje zdravie.

„Krv agresívneho pacienta prskla do oka policajta, ktorý vykonával asistenciu pri prevoze rýchlej zdravotnej službe." hovorí Antalová. Agresívny muž vtedy kričal, že má v tele vírus hepatitídy typu B aj C a aj syfilis. Policajt, ktorého krv zasiahla, sa mohol nakaziť. Tieto tvrdenia sa však krvným vyšetrením nepreukázali.TRENČÍN/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kuriozita

Dôležité udalosti